Blog stylowej kobiety

Kreuj swój styl. Inspiracje w zakresie mody, zdrowia, przyjemności.

Fantazja

Czy lubicie czasami pofantazjować? Z czym kojarzy się Wam to słowo? Z erotyką, z wyobraźnią i bujaniem w obłokach czy może z Fasolkami?  Moim zdaniem słowo fantazja skrywa w sobie tajemnicę i trochę liryki, ale też seksualnego podtekstu. Dziedzina psychologii tłumaczy pojęcie fantazji jako wyobrażony scenariusz spełniania marzenia dziennego. Po prostu marzymy sobie o czymś i dopisujemy do tego historie spełnienia tego marzenia. Brzmi znajomo? W nomenklaturze seksuologicznej o fantazjach kobiecych mówi się „secret garden”, czyli sekretnego, osobistego ogrodu. Jak rozumiecie definicję fantazji erotycznej, w której to widzimy siebie jako uczestnika rozgrywającej się gorącej sceny miłosnej. Czy powinnyśmy się takich wyobrażeń wstydzić? Kto nie ma fantazji ten trąba… Fantazje erotyczne są wyrazem tęsknoty do rzeczy i spraw w miłości łóżkowej, których chcielibyśmy doświadczyć. Fantazje w jakiś sposób pokazują jakie są nasze potrzeby i czego trzeba nam do szczęścia. Mówi się, że w islamie i hinduizmie oraz po części w chrześcijaństwie doszło do skorumpowania kobiecej seksualności i tym samym sponiewierania fantazji erotycznych.

kreacje 17032014 750x200a Image Banner 750 x 200

Może w kobiecym ogrodzie nie zawsze były piękne lilie i róże, ale występowały też przerażające bestie, których przestraszyli się władcy świata? Któż to wie, niemniej rozwijanie wyobraźni erotycznej zaczyna stawać się akceptowane i coraz swobodniej opisywane. Czynie to również i ja, bo zaintrygowało mi się słowo fantazja. Kojarzy mi sie z dzieciństwem i tekstem Fasolek. Śpiewały one, że fantazja jest po to, aby bawić się na całego i wziąć szkiełko do ręki, następnie ziarnko fantazji nim posypać i odlecieć w sinądal. To szkiełko to dla mnie kultura przez którą spoglądamy na świat, a ziarno fantazji to jakby ziarnko prawdy o nas. Świat się zmienia, kultura, w której żyjemy również ulega przeobrażeniom. W Wysokich Obcasach w wywiadzie z dr Alicją Długołęcką czytamy, że fantazje erotyczne należy pielęgnować, tak jak pielęgnujemy swój ogódek. Nie ma w tym niczego niezgodnego z kobiecością. Wręcz przeciwnie świadome fantazjowanie według Pani Doktor można porównać do medytacji, czyli świadomego kierowania swojej uwagi na energię seksualną. Jeśli tylko kobieta rozpozna swój secret garden, to powinna zacząć o niego dbać. Dodawać do niego poszczególne elementy, egzotyczne kwiaty, ulubione symbole i atrybuty. Świadome fantazjowanie wg dr Długołęckiej polega na tym, że kobiety same podejmują decyzję o tym czy fantazjują czy nie. Wybierając sobie czas i miejsce tego intymnego aktu trenują wyobraźnię erotyczną.

Baner

Ubierać sie z fantazją też coś oznacza. Zazwyczaj jest to posiadanie jakiegoś wyobrażenia, pomysłu na strój i jego realizacja. To tak jakby tworzenie zewnętrzego ogrodu, który pokazujemy światu. Fajnie jest poeksperymentować z kolorami, makijażem, fantazyjnymi wzorami i fryzurami i łączyć to wszystko w taki sposób, aby wyglądało ładnie. Idąc tym tropem zaczynam przeszukiwać odzież, która mniej lub bardziej przypomina mi coś fantazyjnego. Fantazyjne wzory w połączeniu z kwiatami i intensywnymi kolorami to coś idealnego na przywołanie wiosny. Póki drzewa są bez liści, chodniki bez kwiatów, a z naszego wewnętrznego ogrodu zawiewa chłodem (?), można pokusić się o urozmaicenie swojego wyglądu fantazyjną bluzką lub spódnicą. Poniżej kilka przykładów.

VK121B00A-B11@8

Trapezowa spódnica z kolorowymi tasiemkami

VK121I02C-K11@8

Delikatny, bawełniany sweter oversize

VK121I028-G11@8

Sweter oversize z fantazyjnym kwiecistym wzorem

 Bluzy i kurtki wiosenne w fantazyjnych wzorach i łączeniach idealnie nadadzą się na przejściową pogodę.

BI721G00I-N11@9

DE151H062-O11@7.1

Fantazyjny plecak

AD121J09W-T11@10

DE121I045-K11@9

Fantazyjny sweterek na wiosnę

 A może pokusić się o fantazyjny kostium lub seksowne body?

6-59694_0

Kostium Mażoretki

6-50461_1

Kostium stewardessy

6-59780_0

Gorset z zadziorną falbanką


01092014 ELEMENTARZ redcoon___750x100_v1 Image Banner 750 x 100

4 komentarze

So, what do you think ?