Blog stylowej kobiety

Kreuj swój styl. Inspiracje w zakresie mody, zdrowia, przyjemności.

Futrzak przy ciele

0

Sezon jesień – zima 2014 trwa i cieszy nasze oczy wytwornymi kolekcjami. Jedną z rzeczy, która naprawdę przykuła moją uwagę w tym sezonie są różnego rodzaju futrzane kamizelki i szale. Oczywiście sztuczne. Nie oszukujmy się myśląc, że któreś z tych biednych zwierząt nie cierpiało, podczas odzierania go ze skóry, brrr. Na samą myśl robi się smutno i nieprzyjemnie. Cofając się jednak wstecz, do czasów prehistorii futra i lisie ogonki pod szyją i na ciele były całkiem uzasadnione. Nasi przodkowie byli bardzo praktyczni i z upolowanego zwierzęcia wykorzystywali praktycznie wszystko. Od mięsa, przez skórę, po kostki. Moda na futrzane, ciepłe odzienia utrzymywała sie długo, oj długo. Chyba nie jestem w błędzie, sądząc, że trwa do dziś. Współczense kobiety podobnie jak kobiety średniowiecza chodzą w wytwornych futrach i lisich ogonkach, dając tym samym wyraz swojej pozycji społecznej. Przypominacie sobie może Helenę z filmu „Ogniem i mieczem”. Boże, jak ona mi się podobała. Te długie warkocze i piękny futerkowy czepiec na głowie sprawiał, że wyglądała jak królowa.
Mimo tego zachwytu, futra naturalnego nie pochwalam i wolałabym, aby ta moda już przeminęła. Jesteśmy już na takim poziomie cywilizacyjnym, że rozkoszne futerko możemy sobie wyprodukować z tworzyw sztucznych i nikomu z tego tytułu korona z głowy nie spadnie, a co więcej lis i norka będą spały spokojnie. Poniżej przedstawiam Wam fajne rozwiązania na ogrzanie zziebniętego ciała jesienią i zimą. Futrzak przy ciele nadciąga!

Topman EU sale 728 x 90 Content

Futrzane czapki i beretki

Jeśli wydaje się Wam, że zakładanie czapki jest jakoś małoeleganckie, albo dziecinne, to sorry, ale jesteście w błędzie. Znam wiele kobiet, które nie zakładają czapek na zimę i potem się dziwić, że choroby i katary. Powodów nie zakładania czapki jest wiele, ale zazwyczaj chodzi o fryzurę lub niesforne odciski od gumki na czole. Podsuwam Wam zatem czapki bezuciskowe i delikatnie spoczywajace na głowie. Rozwiązanie czapki zrobionej ze sztucznego futerka zdaje się być strzałem w dziesiątke w tym, jak i w poprzednich sezonach. Moim zdaniem prezentują sie genialnie i „rasowo”. Po prostu futrzak przy ciele sprawia, że bliżej nam do kotów, a to bardzo ładne podobieństwo.

TP751B00J-O11@11

Brązowa futrzana czapa idealna na zimowe mrozy i zawieje

TP751B002-B11@13.2

Słodki kremowy kapelusik damski

TP751B004-O11@7.1

Kolejny przykład futerkowej czapki

Futrzane szale i kominy

Kolejna ciepła i miła propozycja futrzanych wynalazków na jesień i zimę to szale i kominy. Można sie w nie po prostu wtopić i wtulić. Pamiętajmy jednak o dobrym dopasowaniu kolorów. Jeśli masz ciepłe odcienie twarzy, typu orzechowe włosy, żółtawy lub brzoskwiniowy odcień skóry, to przełam ciepłe odcienie zimnymi. Dobrym rozwiązaniem będzie futerkowy szal w kolorze grafitowym lub mysim. Zimne odcienie twarzy, takie jak porcelanowy odcień skóry, niebieskie oczy i zimny odcień blondu, sprawdzą się idealnie w beżowym lub ciepłym brązowym futrzaku. Oto kilka propozycji poniżej.

M3251G005-C11@3

Futrzany komin w odcieniach brązu

TP751G002-C11@7

Futrzany komin w kolorze szarym

Futrzane kamizelki

Co tu dużo gadać, w futrzanej kamizelce będziesz wyglądała  jak prawdziwa Gwiazda. Kamizelki są dobre na przejście pomiędzy jedną porą roku, a drugą. Nadają się idealnie, gdy zaczyna być zimno. Fajny futrzak na pewno zwróci uwagę otoczenia i przykuje wzrok znających się na dobrym stylu dżentelmenów. Pod kamizelke możesz założyć ciepłą bawełnianą bluzkę lub golf. Innym razem, dla odmiany możesz narzucić na futrzaka kurtkę skórzaną i jej nie zapinać. Kombinacji jest mnóstwo, wystarczy puścić wodze fantazji.

TP721W001-N11@8.1

Futrzana kamizelka w kolorze khaki – oliwka

UR521W001-C11@13

Futrzana kamizelka w sportowej stylizacji

V1021W003-O11@12

Modna kamizelka z wiązaniem

TP721W001-O11@6

Futrzak dla miłośników rudości


Answear_club Image Banner 750 x 200_1

 

So, what do you think ?