Blog stylowej kobiety

Kreuj swój styl. Inspiracje w zakresie mody, zdrowia, przyjemności.

Jesienny magnetyzm

Przyglądałam się ostatnio pewnej kobiecie i intensywnie nad nią rozmyślałam. Zastanowiło mnie, co takiego ma ona w sobie, że tak do siebie przyciąga? Próbowałam rozgryźć tą zagadkę i odpowiedzieć na pytanie, czy widzę jej odmienność tylko ja, czy też jest ona dostępna dla wszystkich. Jej zawinięte loczki wprawiały mnie w totalnie pokręty stan. Uroda jak i subtelne zachowanie tej kobiety nie pozwalały mi przestać na nią patrzeć. Stale robiła coś, co mnie w niej ciekawiło i wprawiało w dyktando wpatrywania. „Dżizas”, pomyślałam wtedy, o co w tym chodzi? Gdybym miała ją opisać, to wyglądała bardzo stylowo. Miała fajnie dobrane kolory w swoim stroju, ciekawą biżuterię i jakieś takie ciepło bijące z wnętrza. Poza tym miała śliczną twarz, duże oczy, mały nosek i białe, proste zęby. Wypisz, wymaluj standard urodowy przypisywany ładnym osobniczkom. Jednak diabeł tkwił w jej oczach. Jestem heteroseksualna gwoli ścisłości, ale zawsze pozostaję wrażliwa na piękno ludzi, bez względu na ich płeć. No i przyglądając się tej kobiecie doszłam do wniosku, że mnie skubana tymi oczami hipnotyzuje. Nie wiem co to było, ale było to doznanie przyjemne. Jakaś kosmiczna energia, skład chemiczny, zestawienie proporcji czy kolorów? Ciężko to opisać, ale czułam się totalnie tym zjawiskiem zniewolona. Po prostu nie mogłam przestać na nią patrzeć. To było bardzo interesujące zdarzenie i znalazłam wtedy odpowiednie słowo na taki typ kobiety, mianowicie magnetyzująca. Spodobało mi się i zechciałam bardziej to zrozumieć.

44094820883

o-SCARLETT-JOHANSSON-facebook

Magnetyzująco

Przystąpiłam więc do poszukiwań. Okazało się, że rzeczy i osoby, którym przypisujemy określenia: magnetyzujące, to rzeczy i osoby, które podczas obcowania z nimi, wprowadzają nas w stan pośredni między snem a jawą. Jest to stan  iluzoryczny, nie do końca prawdziwy. Dlatego mówi się o oszołomieniu czy hipnotyzowaniu. Samo słowo magnetyzować wzięło swe źródło od słowa magnes. W fizyce magnes jest ciałem  lub urządzeniem, które wytwarza stałe pole magnetyczne. Pole magnetyczne powstaje dzięki przepływu prądu. Według teorii względności pole magnetyczne, będące składnikiem pola elektromagnetycznego, jest różnie widziane w zależności od obserwatora. No więc siedzisz i rozmyślasz nad estetyką i nagle staje przed Tobą całkiem gustownie ubrana kobieta, która doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest gustownie ubrana i może się spodobać. Nigdy nie lubiłam fizyki, ale nabiera ona w tym poście zupełnie nowego znaczenia. Nie wiem, czy to dobra droga, czy zła.  Zaczynam jednak rozumieć, iż uroda tej kobiety jak i to co miała w środku wytworzyły energię, która na mnie w tamtym momencie silnie oddziaływała. No więc prawdopodobnie było tak, że w taki szczególny sposób zadziałała tylko na mnie, bo ją ….hnmnm… przywołałam myślami?

Baner

Jak stać się magnetyzującą kobietą?

Szukam odpowiedzi na pytanie jak stać się magnetyzującą kobietą, która przyciągnie do siebie „tego jedynego, ukochanego”, bo to interesuje mnie najbardziej. Analizując Internet zauważam, że magnetyzującymi kobietami w mniemaniu Internautów są zazwyczaj piękne aktorki, jak np. Penelope Cruz czy Scarlett Johannson. W pełni się z tym zgadzam, ale nie jest to dla mnie wyjaśnienie wystarczające. Sądzę, albo może wolę wierzyć, że każda kobieta potrafi być magnetyzująca na swój unikatowy sposób. Wiadomym jest fakt, że najpiękniejsze kobiety, to naturalnie pięknie, którym niewiele trzeba do tego, aby olśniewały. Zapewne znacie to stwierdzenie: „Nie ma kobiet brzydkich, są tylko zaniedbane„, no i właśnie. Kobiety w momencie gdy odeszły od maczugi i wyszły z jaskiń, poczęły wytwarzać biżuterię, tkać materiały oraz szyć obuwie i ubrania. Znak to tego, że zaczęły odczuwać potrzebę podkreślania swojej urody i poczęło się to dziać w nich całkiem naturalnie. A więc do bycia magnetyzującą kobietą nie trzeba wiele, wystarczą chęci i wiedza, w jakich kolorach, formach i kształtach nam do twarzy. Dobrze jest też znać rodzaj swojej sylwetki, aby umiejętnie dobierać odzież. No i jak już się tak ładnie i dobrze wystroimy i staniemy przed lustrem naszej toaletki, wówczas odczujemy napływającą satysfakcję i wzmagającą wiarę w siebie. Wtedy właśnie piękno odbije się w naszych oczach i wytworzy się w naszym środku prawdziwy magnetyzm, który wprawi w osłupienie „tego jedynego, ukochanego”. Więcej informacji znajdziecie tu.

Enjoy zatem, bo jesień w pełni, a nowych stylizacji – wariacji cała masa. Bierzcie się do roboty Miłe Panie.

Poniżej kilka jesiennych propozycji.

Całus po francusku

Całus po francusku

Francja kojarzy mi się z modą, która ma swój niepowtarzalny magnetyzm. Czym przyciąga? Prostą elegancją, ciekawym zestawieniem faktur i kolorów. Tak wiele, za tak niewiele.

 

image3xxl

MB121L001-Q11@1

SP611N052-M11@11

kkkkk

image2xxl

Szkocka z colą

Szkocka z colą

Zobaczyłam tą sukienkę i od razu zapachniało mi świerkiem z gór, no i szkocką z colą. Jak dla mnie to krata szkocka w modernistycznym wydaniu. Połączyłam ją z rockowymi klimatami w postaci szpilek i odważnej biżuterii. Casual płaszcz z futerkiem dlatego, bo futerka zawsze w cenie. Jesienią, jak i zimą tym bardziej.

image1xxl

L0311N00A-Q11@10

jjjjj

mmmmm

MF921H00V-Q11@14

Rosyjska karasija

Rosjo, jestem gotowa

 

DP521B032-N11@9

image4xxl

Rosja to moja kolejna inspiracja. Kraj pełen magnetycznego uroku kojarzy mi się z militariami, stąd zielona spódniczka w takim klimacie. Drugie skojarzenie z Rosją to zimno i folklorystyczne motywy, stąd też cieplutki, duży szal.

Bez tytułu

Skandynawska rześkość

Skandynawski styl zawsze bardzo mi się podobał, bo lubię minimalizm. Proste zestawienie kolorów i do tego jaśniutki – żółty zegarek. Nadaje on całości świeżości, O!

TP721B02U-A11@9

Y0121I004-C11@10

Baner

 

So, what do you think ?