Blog stylowej kobiety

Kreuj swój styl. Inspiracje w zakresie mody, zdrowia, przyjemności.

Moda skandynawska na jesień

2

Kraje skandynawskie zawsze dobrze mi się kojarzyły. Fascynowała mnie w nich architektura i moda, z których zawsze czerpano mnóstwo inspiracji. Szwecja to wreszcie kolebka Ikei i H&M. Ponadto intrygowała mnie tajemnicza mitologia nordycka oraz piękne baśnie, które stamtąd pochodzą. Skandynawia to również zespoły takie jak, Roxette, Abba, bajka o Pippi i lektura szkolna o „Dzieciach z Bullerbym”. Jednym słowem pozytywne i miłe skojarzenia. Gdy kursor na mapie wskazał Szwecję i Sztokholm moje oczy od razu się rozweseliły. Bardzo chciałam zobaczyć Szwedów i sprawdzić czy rzeczywiście są tacy wysocy, niebieskoocy i zimni. Poza tym chciałam poczuć tamtejszą kulturę i sprawdzić co w modowej, szwedzkiej trawie piszczy. Oto co zapiszczało.
GRATIS dostawa i zwrot

IMAG1086

Moja pierwsza inspiracja prosto z ulicy w Sztokholmie – czarny, długi płaszcz przejściowy z wiązaniem

IMAG1098

Szwedka ocieplająca klimat żółtym płaszczem

Cechy charakterystyczne mody skandynawskiej

Sztokholm jest bardzo drogim i bogatym miastem. Ludzie, którzy tu mieszkają wyglądają na zamożnych. W związku z tym na ulicy można zobaczyć bardzo dobrze ubrane osoby, do tego niesamowicie wysokie i rzeczywiście niebieskookie z blond włosami. Mówiąc krótko jest się czym zachwycić. Prostota i minimalizm, a także nawiązanie do natury to cechy charakterystyczne mody skandynawskiej. Wystarczy sobie wyobrazić lodowate, czyste potoki, piękne skały i ludzi o elfiej naturze, do tego błękit nieba rozciągnięty nad takim krajobrazem. Mając tak wiele naturalnego piękna dookoła, można zrozumieć dlaczego styl skandynawski jest tak prosty i oszczędny. Po prostu mając dookoła tak piękną naturę, nie trzeba już chyba bardziej upiększać krajobrazu. Wystarczą chłodne barwy ubioru, nieskomplikowane formy i kroje. Krótko mówiąc prostota w elegancji.

Płaszcze na jesień 2014

Owa prostota i elegancja przejawia się w płaszczach i swetrach, które Szwedzi zaczynają nosić już w sierpniu. Cóż Sztokholm jest krajem Północy, więc nie można tu liczyć na zbyt wysokie temperatury, ale to nie szkodzi. Będąc tu w sierpniu można przywieźć do Polski nowinki modowe na jesień. Widziałam tu kilka fajnych płaszczy, pierwszy z nich to klasyczny czarny płaszcz z wiązaniem. Nowością jest jego długość, gdyż sięga do łydki. Bardzo oryginalny i lekki. Będzie prezentować się genialnie z wysokimi botkami. Będzie pasował blondynce, ognistej rudej oraz brunetce.

F1421H00C-Q11@13

Kolejna ciekawa propozycja płaszcza w stylu skandynawskim jest w kolorze szarym. Charakteryzuje go bardzo ciekawa forma i prosty krój. Uniwersalny szary kolor posłużyć może na kilka sezonów, a dobierając dodatki z nowych trendów nadamy swojemu wizerunkowi odmiennego charakteru.

MB121P001-Q11@11.1 MB121P001-Q11@12.1

Kolejny płaszczyk jest w kolorze miodowym i ma ładne wycięcie pod szyją. Jest bardzo oryginalny i nietypowo wykrojony. Bardzo mnie zachwycił, gdyż ma w sobie dużo optymizmu i pogody. Widziałam podobny w Londynie na nieznajomej w metrze, która wyglądała w nim bardzo elegancko.

IC221H00I-E11@12

Kurtki damskie na jesień 2014

Kolejny przykład odzieży wierzchniej, która zdecydowanie dominuje na szwedzkiej ulicy to pikowane kurtki. Wygodne i w sportowym stylu, ale niekoniecznie. Pikowana kurtka w kolorze granatowym może wyglądać elegancko i oryginalnie, a Ty wybierając odpowiednie dodatki możesz zdecydować czy chcesz być bardziej w stylu classic czy na luzie. Krótkie kurtki pikowane są bardzo ciepłe i szczelne oraz jak się okazuje sexy, gdyż odkrywają nogi i pupę.

ON321G08M-K11@13

Kurtka pikowana sportowa

K2021Q002-Q11@3

Kurtka pikowana elegancka

Kurtka przejściowa pikowana

Kurtka przejściowa pikowana


0207 750x200_francja_020714 Image Banner1 750 x 200

2 komentarze

  1. Niekto

    Paula / Średnio przemawia do mnie kocjelka Marks & Spencer.. Jutro organizuję sobie zakupowy szał i mam nadzieję, że kupię coś ciekawszego w moim ulubionym sklepie s.Oliver!

    Odpowiedz

So, what do you think ?