Blog stylowej kobiety

Kreuj swój styl. Inspiracje w zakresie mody, zdrowia, przyjemności.

Nauka języka obcego? Szybko, łatwo i przyjemnie

Witajcie. Na wstępie mojego posta chciałabym się Wam przyznać, iż nie mogłam ostatnio nic napisać na mojego kochanego bloga. Stało się tak dlatego, bo ciągle uczyłam się języka niemieckiego. Stare porzekadło rzecze: „Ucz się ucz, nauka to potęgi klucz”. Co rozumieć pod pojęciem potęgi, tego jeszcze nie zdołałam odkryć… Niemniej doszłam do pewnych wniosków, z którymi chciałabym się z Wami podzielić.

Baner

Najpierw jednak niespodzianka!

Dzięki miłemu zbiegowi okoliczności udało mi się pozyskać kilka darmowych kursów online z języka angielskiego. Są one przygotowane specjalnie dla Was i pragnę się nimi z Wami podzielić. Wszystko jednak w swoim czasie, na razie poczytajcie o motywacji 🙂 Enjoy!

Baner

Nie zmuszaj się do nauki, tylko doceń jej plusy

Myślę, że naprawdę warto uczyć się języków obcych. W bliższej bądź dalszej perspektywie zawsze daje nam to wymierne korzyści. Moim zdaniem najfajniejszym motywatorem do nauki jest nasze własne nastawienie. Mówi się, że każdy z nas jest jak radio, czy jakieś inne urządzenie elektroniczne, które wystarczy po prostu odpowiednio nastroić. Odbywa się to na zasadzie zmiany sposobu myślenia. Można to porównać do działania mediów, jak TV czy radio. One również ukierunkowują nasze myślenie na zasadzie wyselekcjonowanych informacji, które do nas wysyłają. My też możemy ukierunkować swoje myślenie, na zasadzie świadomego wyboru tego, w co będziemy wierzyć. A jak nie wiadomo w co wierzyć, to najlepiej uwierzyć w naukę. Ta zawsze była, jest i będzie patronką prawdy. Tak też zalecam od czasu do czasu telewizorek lub radio wyłączyć i przystąpić do przyjemnej nauki online języka obcego. Przecież jak już będziemy znać język obcy możemy słuchać radia po angielsku, niemiecku czy czesku. Ganz egal.  W każdym razie warto pomyśleć,  ilu nowych rzeczy się dzięki temu dowiemy. O ho ho i jeszcze trochę!

Kursy online języka obcego dla wygodnickich i nie tylko

Już od jakiegoś czasu nauka języków obcych online wiedzie prym w sposobach nauczania. Dlaczego? Ze względu na ich wygodę, gdyż nie trzeba wychodzić z domu, tylko wystarczy usiąść z kubkiem herbaty przed komputerem i  rozpocząć naukę. Większość z nas jest przecież zawsze online, lubimy pograć w gierki na tablecie, posłuchać muzyki w telefonie, itd. No więc idąc tym tropem, powiem Wam, że kursy online są często tak przygotowane, że nie będziemy się nudzić. Zobaczymy ładne obrazki, posłuchamy fajnych dźwięków, a co więcej, możemy się nawet pośmiać. A zatem przyjemne z pożytecznym. W czym może być pomocna nauka języka obcego?

Ewelina, 28 lat

Jest matką i żoną już od dawna. Prócz wychowywania synka i ogarniania swojej i jego rzeczywistości, pracuje w firmie maklerskiej. Wraca do domu, robi obiad, bawi się z małym i jest padnięta. Nic jej się nie chce. Zapomniała już dawno jak to jest robić coś dla siebie, rozwijać się, poszerzać swoje horyzonty. Być tym samym bardziej atrakcyjną dla siebie i męża, a także w jakiś sposób niezależną. Przyjemna nauka języka obcego być może rozwiązała by  problemy Eweliny. 

2

Agnieszka, 29 lat

Skończyła słabo-rokujące studia. Zawsze lubiła podróże, poznawanie nowych osób, odkrywanie nowych horyzontów. Dla lepszego rozumienia przyjaciół z zagranicy, chciała nauczyć się języka obcego. Wiedziała, że po okresie wyszalenia się da jej to możliwość znalezienia w miarę dobrze płatnej pracy. Znając język obcy łatwiej się jej podróżuje, odkrywa i poznaje mało dostępne miejsca.

1a

Sylwester, 34 lata

Wykonuje wolny zawód i ceni sobie ciągły rozwój. Wie, że kreowanie swojego wizerunku i stylu to bezustanna praca i poszukiwanie nowych rozwiązań. Studia skończył bardzo dobre, ale i tak cały czas się kształci. Lubi podążać za nowymi trendami, których skrupulatnie wyszukuje na anglojęzycznych stronach internetowych. Prowadzi swoją stronę internetową i funpage na facebooku. Widzi, że bardzo opłacalne i rozwojowe są kontakty biznesowe z sąsiadami z zachodu. Nowe trendy, które podpatruje u innych nakazują komunikację z odbiorcami w języku angielskim. Ta zdolność otwiera furtkę na prawdziwe morze możliwości. Sylwester jest przekonany, że należy znać język globalny i stale inwestuje w jego udoskonalanie.

1b

Historii ludzkich i sposobów na motywację może być całe mnóstwo. Ważne jest tylko to, aby szczerze przed samym sobą wybrać choć jedną rzecz, która przekona nas do nauki.

Co się stanie, jak już będę znać język obcy?

W Gdańsku przeprowadzane były ostatnio warsztaty, pod tytułem: „Świadome życie w praktyce”. Na  spotkaniach omawiano takie tematy, jak radzenie sobie ze stresem, bycie tu i teraz oraz praktyka uważności. Niesamowicie interesujące rzeczy dla osób zapracowanych, zabieganych i ciągle gdzieś pędzących. Uczestnicy warsztatów wykonywali ćwiczenie, które polegało na zadaniu sobie pytania: Co się stanie/ jak to będzie, jak już osiągnę swój cel? Jaka wówczas będzie moja rzeczywistość? To zabawne, że tak proste pytanie, pozwala wyobrazić sobie sytuację, w której chcemy być. Zachęcam Was do zadania sobie takiego pytania. Czyli takiego trochę pogdybania, co by było gdyby. A zatem zapytajcie sami siebie, jak to u Was będzie, jak już będziecie znać język obcy. Możecie zapytać siebie o cokolwiek, byleby miało się to tyczyć jakiejś zmiany na lepsze i rozwoju.

Jeśli znacie odpowiedź, to prześlijcie mi ją na maila, a ja odeślę Wam dostęp do kursu online z języka angielskiego. Kursy online przygotowała dla Was szkoła językowa Bell’s School of English.

Kursy są całkowicie za darmo!!! (lesnajago@gmail.com)

 

Kontemplacje i modowe stylizacje, czyli czas na przerwę

Jako, że po każdej nauce należy zrobić sobie przerwę, a po każdym sukcesie się nagrodzić; zwracam teraz Waszą uwagę na modowe stylizacje. Moim ostatnim ulubionym zestawem wyjściowym była czarna spódniczka przed kolano, czarne rajstopy, kozaki lub sztyblety i do tego elegancka bluzka. Bluzkę można zestawić z marynarką i już mamy strój do pracy w biurze, na spotkanie przy kawie czy na randkę. Poniżej przedstawiam Wam kilka propozycji, które ostatnio przypadły mi do gustu.

TS121E005-K12@8

TS121E005-K12@10

M5821E08I-J11@12

M5821E08I-J11@10

M3221EA2T-K12@10

V1021E096-M11@11

M3221EA1K-J11@14

M3221EA1N-K11@13

M3221EA1N-K11@9

VE121E0FG-Q11@12VE121E0FG-Q11@10

DP521E0FD-H11@12

VE121E0CS-A15@10

VE121E0CS-A15@8

3SE21E04X-K11@13

3SE21E04X-K11@8

3 komentarze

 1. tytuska

  Nauka języka angielskiego w mieście gdańsk,była dla mnie zawsze męczarnią dlatego może skorzystam z tych porad i będzie mi tym razem szło lepiej…

  Odpowiedz
  • Jagoleśna

   Możemy zaradzić problemom w nauce języka angielskiego. Wraz ze szkołą Bell’s School of English mamy kursy online za darmo. Wystarczy wysłać maila. Podpowiedź w tekście.

   Odpowiedz

So, what do you think ?