Blog stylowej kobiety

Kreuj swój styl. Inspiracje w zakresie mody, zdrowia, przyjemności.

Zdejmij kaptur, a ja pokaże Ci koszulkę …

0

Pewne sprawy i rzeczy bywają owiane tajemnicą. Tajemnica skrywa się w słowach i niedopowiedzeniach, a także w czymś takim jak {…} – trzykropek. Mówi się, że miłość przestaje być przyjemnością, w momencie gdy przestaje być tajemnicą. Tajemnicze są rzeczy niewyjaśnione i cuda, dla zrozumienia których ludzie snują różne historie, które i tak nie mogą być prawdą. Każdy z nas ma jakieś swoje sekrety, których nie chciałby zdradzać światu. Tajemnice są jak nasze inne oblicza, chodzi tylko o to, aby umieć je odgadnąć. Niewiadomą Ghost Doga w filmie o tym samym tytule było miejsce zamieszkania głównego bohatera oraz jego wyznanie i tożsamość. Ghost Dog chodził w czarnej bluzie z kapturem, który naciągał na głowę, w momentach zagrożenia? wyziębienia? zawstydzenia? Dokładnie niewiadomo, kim był i co czuł ten uduchowiony gangster. Wiadomo jednak, że tajemniczy Ghost Dog w bluzie z kapturem intrygował tym bardziej, im bardziej naciągniętym był jego kaptur. Strój mówi bardzo dużo o nas.  Zapewne znacie to stwierdzenie: Pokaż mi co masz w szafie, a powiem Ci kim jesteś? Podobno w garderobach skrywają się największe ludzkie tajemnice i pragnienia. No więc spróbujmy to rozstrzygnąć …


Sale 728x90

Ubiór i jego tajemnice

Kobiece stroje noszą w sobie jakieś tajemnice. Jedną z nich może być to, co kobieta skrywa pod ubraniem. Inną może być motywacja, przez którą zakłada danego dnia taką, a nie inną sukienkę. Jeśli kobieta wie, że ma spotkać kogoś ważnego, to choćby walił się świat zrobi wszystko, aby wyglądać tego dnia pięknie. Jeszcze inną tajemnicą damskiej garderoby lub nutą niedopowiedzenia są koszulki z napisami. Napisem może być jakiś żarcik, myśl przewodnia lub dewiza. Napis czyli coś do przemyślenia. Czymś takim może być też marka, która daną odzież stworzyła w myśl swoich standardów, przekonań i decyzji. Niektóre marki mają  mniej lub bardziej interesujące historie. Marka sugeruje co jest nam bliskie i z czym się utożsamiamy. Posiadając choć trochę wysublimowany gust i trzeźwość umysłu zauważymy, że ubierając się według mody i kolekcji z sieciówek stajemy się elementem machiny korporacyjnej, czyli konsumentem kupującym produkt. Mało w tym wszystkim wyrażania siebie. Ubierajac sie świadomie, czyli wybierając odzież  z odrobiną zaangażowania odstępujemy od tej normy. No i wtedy mamy pole do popisu. Możemy poprzez markę, tekst lub styl pokazać kim jesteśmy i z jakimi wartościami się utożsamiamy. Co to nam daje? Możliwość znalezienia osób podobnych do nas, które w całej lawinie produktów i podobieństw wychylają się tak jak my ze swoim naciągniętym kapturem. I tutaj rodzi się dla mnie tajemnica.  Ciągnąc temat dalej powołam się na „Ubiór kobiecy i jego tajemnice 1780 – 1930. Styl – rzemiosło – produkt, czyli książkę, która jest przesycona ilością intrygujących szczegółów dotyczących ewolucji kobiecego stroju. Kiedyś ubiór stanowił samą w sobie unikatową wartość. Kobiety same szyły sobie stroje lub robił to nadworny krawiec. W chwili obecnej kupujemy swoje ubrania w siecówkach. Autor tej ciekawej książki zauważa, że unikaty strojów były kiedyś codziennością, teraz są rzadkością. Jak się w tym odnaleźć? Myślę, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jednym ze sposobów wyrażania swojej osoby jest zakładanie koszulek z jakimiś napisami. Możesz pokazać i wyrazić tym wszystko: że jesteś zabawna, masz rozkminki filozoficzne, kręci cie to i tamto. Koszulki z napisami są tajemnicze, bo dają możliwość wielu interpretacji.

Wyraź siebie – koszulki z tekstem

Chcesz coś powiedzieć o sobie za pomocą stroju i nie wiesz jak? A może dobrze wiesz, bo już od dawna robisz to za pomoca koszulek z napisem?

B2521D06D-C11@9

TW421D034-H11@12

4BE21D05S-A11@12

TW421D01Q-Q11@8

MA321D062-C11@9

E1321D0AO-A11@10TW421D04L-A11@1120141119_MacBook_Pro_banner ispot_970x250 Image Banner 970 x 250

So, what do you think ?