mężczyzna

Problemy z erekcją dotykają wielu mężczyzn. Przyczyn jest wiele – nadmierny stres, niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, problemy natury zdrowotnej czy długotrwałe i nadmierne palenie papierosów. W wielu przypadkach zwykle pomagają medykamenty, leki na potencję, dostępne bez recepty takie jak Cialis czy Kamagra apteka, choć zdarza się, że wymagana jest większa dawka leków, przez co stosuje się Viagrę, która dostępna jest tylko na receptę. Zdarza się jednak, że zaburzenia są na tyle duże, że wymagane jest zrobienie kilku dodatkowych badań.

Do lekarza!

Zaburzenia erekcji mogą wynikać z wielu czynników. Zdarza się, że są na tyle poważne, że konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Dla wielu mężczyzn, taka wizyta jest uszczerbkiem na honorze i dlatego odwlekają ją w nieskończoność. Jest to poważny błąd, ponieważ niezdiagnozowana i nieleczona przewlekła choroba, może prowadzić do bardzo ciężkich problemów ze zdrowiem, nie tylko w ujęciu aktywności seksualnej. Lekarze, którzy specjalizują się w zaburzeniach erekcji to seksuologowie (problemy wynikające z barier psychicznych), urologowie i andrologowie.

Po konsultacji z lekarzem możemy zająć się rozwiązaniem nie tylko objawów i skutków problemu, ale także jego przyczyną. W celu odpowiedniej diagnostyki lekarze mogą zlecić szereg badań, dążących do postawienia odpowiedniej opinii na temat stanu zdrowia pacjenta.

Nie ma czego się bać.

Badania związane ze sprawdzeniem przyczyn zaburzeń erekcji są różne, lecz żadne z nich nie jest bolesne i nie należy się ich bać. W zależności od tego, z jakiej przyczyny wynikają problemy ze wzwodem, wykonuje się szereg badań takich jak:

  • badanie występowania erekcji w czasie snu – test, który umożliwia wykluczenie psychicznego podłoża problemu. Polega na nałożeniu na członek specjalnej taśmy. Jeśli pozostanie ona nienaruszona, wyklucza się problem wynikający z podłoża psychicznego.
  • badania krwi i moczu – podstawowe badanie morfologiczne oraz badanie moczu, które prowadzi do wykrycia szeregu przyczyn, które mogą mieć wpływ na powstanie problemów z erekcją jak chociażby miażdżyca czy cukrzyca.
  • badanie przedmiotowe – lekarz bada penisa i jądra pod kątem fizycznym, pozwala to dość łatwo wykryć np. raka jąder.
  • badanie stężenia hormonów – może wykazać problemy takie jak nadczynność tarczycy czy nieodpowiedni poziom testosteronu,
  • ultrasonografia – polega na wprowadzeniu sondy żyłkami, które doprowadzają krew do członka. Pozwala na diagnostykę problemów z przepływem krwi do prącia.
  • wywiad psychologiczny – w przypadku, gdy test na występowanie erekcji w czasie snu wykluczy fizyczne czynniki powstania problemu, konieczne jest przeprowadzenie badania psychologicznego. 

Dodaj komentarz