Okres letni zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem, w miejscach, które niekonieczne są przyjazne dla smartfonów. Skrajne temperatury, woda, piasek i uderzenia o twarde podłoże to elementy, z którymi elektronika często sobie nie radzi. Dlatego jeżeli jest się żądnym przygód wędrowcem, najlepiej rozważyć zakup telefonu stworzonego do zadań specjalnych.
Czym są smartfony do zadań specjalnych
Docelową grupą wzmacnianych telefonów są osoby, które pracują w trudnych warunkach, na przykład na budowie. Jednak latem grono zainteresowanych tymi urządzeniami ulega rozszerzeniu. Tak zwane pancerniki, doskonale sprawdzą się na plaży, festiwalach muzycznych, biwakach, a także w górach podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest ryzyko kontaktu telefonu z wodą, pyłem, twardą powierzchnią czy wysokimi lub niskimi temperaturami.
Na co zwrócić uwagę
Podczas wyboru telefonu, który będzie się nadawał do zadań specjalnych trzeba się kierować normą IP. Im wyższy numer, tym większa ochrona przed wnikaniem ciał stałych oraz cieczy do wnętrza obudowy. Warto dodać, że brak certyfikatu nie oznacza, że telefon nie jest wodoszczelny. Sam proces certyfikacji kosztuje, a nie każdej firmie zależy na posługiwaniu się takim oznaczeniem. Dlatego w przypadku wzmacnianych smartfonów warto jest posiadać potwierdzenie tego, że producent zainwestował w odpowiednie testy. Zwłaszcza jeżeli taki telefon będzie używany na co dzień podczas wykonywania obowiązków w pracy.
Obudowa typu rugged
Jeżeli myśli się o telefonie do zadań specjalnych to od razu można dokupić obudowę rugged – dedykowane do każdego modelu z oferty https://gsm24.pl/12-smartfony. Taka obudowa to podstawa. Konstrukcja wykonana z grubej warstwy sztywnego plastiku lub gumy. Wielu producentów decyduje się na wzmocnienie całości metalowym szkieletem, a szkło ochraniające ekran jest dużo grubsze niż te znane z tradycyjnych smartfonów. Dodatkową praktyką jest stosowanie dodatkowych uszczelkach chroniących porty i dodanie powiększonych przycisków fizycznych. Trudno sobie wyobrazić próbę włączenia telefonu będąc w grubych rękawiczkach ochronnych. Producenci wzmacnianych smartfonów zaskakują ciągle nowym i pomysłami. Smartfon firmy CAT jest przykładem niekonwencjonalnego podejścia do swoich klientów. Jednym z wielu ciekawych rozwiązań jest kamera termowizyjna, działająca w zakresie od -20 do 400 stopni Celsjusza. Taka kamera ma szereg zastosowań, przyda się w szukaniu nieszczelnych okien, przegrzewających się urządzeń.