praga

Praga jest niezwykle popularnym miejscem dla turystów z całego świata. W 2018 roku miasto to odwiedziło prawie 8 milionów turystów!

Jego popularność wcale nie jest zaskakująca – Praga to świetne miejsce dla miłośników architektury i sztuki, dobrego jedzenia i historii. Stolica Czech jest również popularnym celem krótkiego wypadu na miasto, czyli weekendowej wycieczki do popularnego europejskiego miasta. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Co Praga ma do zaoferowania?

dlaczego musisz odwiedzić Pragę

  1. Świetne połączenia ze wszystkimi głównymi miastami europejskimi

Praga jest idealnym miejscem na weekendową wycieczkę ze znajomymi lub innymi ważnymi osobami. Stolica Czech jest dobrze skomunikowana z większością dużych miast europejskich, dlatego dotarcie do niej nie zajmuje dużo czasu. Możesz podróżować autobusem, koleją lub samolotem. Warto wypróbować jedną z wielu tanich wyszukiwarek lotów. Byłbyś zaskoczony, jak niskie są niektóre ceny biletów!

  1. Niskie ceny

Przyjazd do Pragi nie wiąże się z dużymi kosztami, nie tylko w zakresie podróży. Miasto jest dość tanie, szczególnie dla turystów przybywających z krajów Europy Zachodniej. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o zbyt duże wydatki, a nawet pozostanie na kilka dni będzie bezpieczne dla twojego budżetu.

  1. Smaczna tradycyjna kuchnia

Czesi lubią jeść. I wiedzą, jak dobrze gotować. Tradycyjna czeska kuchnia może nie jest najzdrowsza na świecie, ale w końcu, kto martwi się swoją dietą podczas przyjemnych wakacji?

Najpopularniejsze czeskie przysmaki to smażony ser tradycyjnie podawany z hranolkami (frytki), a także knedliki (pierogi) i precle.

Nic dziwnego, że wszystkie te przysmaki są idealne jako przystawka do piwa.

  1. Piękno i historia miasta

Stolica Czech słynie również z piękna architektury i bogatej historii. Miasto słynie z uroczych brukowanych uliczek i wielu słynnych zabytków. Będąc w Pradze koniecznie musisz odwiedzić Most Karola, Zamek Praski i katedrę św. Wita. W mieście można również znaleźć wiele cichych i spokojnych miejsc, w których można odpocząć w ciągu dnia pełnego atrakcji i zwiedzania.

  1. Raj dla miłośników piwa

Czeskie piwo zadowoli podniebienie nawet najbardziej wymagających koneserów tego trunku. W Pradze w każdym barze znajdziesz szeroki wybór piw i możesz spodziewać się najwyższej jakości i bogatego smaku. Nie zdziw się jednak, gdy zobaczysz jedną trzecią kubka wypełnionego białą pianką – tak to piwo podaje się w Czechach.

  1. Szalone życie nocne

Zwiedzanie Pragi nie byłoby kompletne bez odkrycia jej słynnego życia nocnego. Ulice czeskiej stolicy pełne są pubów, barów, klubów i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przygotuj się na dużo szalonej zabawy z najlepszymi drinkami, dobrą muzyką i towarzystwem najpiękniejszych kobiet.

Po tych wszystkich atrakcjach możesz być zmęczony, ale na pewno będziesz zadowolony!