brama garażowa

Brama garażowa stanowi nie tylko zamknięcie garażu, czy też dekorację fasady domu, ale spełnia ona wiele innych, ważnych funkcji. Przede wszystkim, jeżeli wybieramy bramę garażową, to musimy sprawdzić, czy rzeczywiście w naszym wypadku dobrze się ona sprawdzi i czy zapewni wystarczające zabezpieczenie przed włamanie. Jeżeli chodzi o popularne ostatnio domy energooszczędne, czy też budynki poddawane termomodernizacji, to bardzo ważne jest również to, żeby brama garażowa stanowiła zabezpieczenie przed uciekaniem ciepła.

Jakie mamy rodzaje bram?

Obecnie na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów bram garażowych, a mianowicie: bramy segmentowe, roletowe, otwierane, czy też uchylne. Obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszą się zwłaszcza bramy segmentowe, które stanowią doskonałe rozwiązanie, głównie ze względu na ich bardzo wysoką izolację termiczną, ogromny wybór różnych przetłoczeń, niezwykłą barwę kolorystyczną, jak również możliwość wyposażenia tych bram w specjalny silnik. Ich ogromną zaletą jest również wygoda w obsłudze, jak również pozwalają one optymalnie zastosować powierzchnię, zarówno wewnątrz, jak również na zewnątrz garażu.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu bramy garażowej?

Niezależnie od tego, na jaki typ bramy garażowej Katowice się zdecydujemy, zawsze musimy zwracać uwagę na pewne kwestie, którymi musimy się kierować wybierając bramy garażowe. Jeżeli będziemy rozsądnie wybierać, to dzięki temu unikniemy dodatkowych wydatków oraz różnych problemów przy montaż naszej bramy. Przede wszystkim koniecznie musimy zwrócić uwagę na wysokość nadproża, a więc miejsca od krańca górnego otworu wjazdowego do sufitu naszego garażu, powinna wynosić ona około 210 mm. Ważne jest również to, żeby  bramę kupić od sprawdzonej firmy, która od wielu lat oferuje bramy garażowe. Katowice, to bardzo rozwinięte miasto, więc znalezienie tak takiej firmy nie będzie kłopotem. Ponadto taka firma powinna nam przeprowadzić również montaż, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że wszystko zostało zamontowane prawidłowo.

Darmowy pomiar i wycena na terenie Górnego Śląska oferuje firma Monirol. Można skorzystać między innymi w takich miastach jak Sosnowiec, Zabrze, Gliwice.