materac

Jeżeli zależy nam na tym, aby zdrowo i komfortowo spać, to koniecznie musimy wybrać dla siebie odpowiedni materac, który będzie w stanie zapewnić nam odpowiednie podparcie i przy tym zadba o kondycję naszego kręgosłupa. Wybór odpowiedniego materaca jest naprawdę bardzo ważny, jeżeli chodzi o nasze codzienne samopoczucie, ponieważ jeżeli się nie wyśpimy, to na pewno będziemy się czuć źle. Warto zatem wiedzieć, jakie obecnie rodzaje materacy mamy na rynku i na jaki warto się zdecydować. 

Materace lateksowe

Lateksowe materace Angel, to bez wątpienia doskonałe rozwiązanie. Tym, co wyróżnia te właśnie materace jest niezwykła elastyczność. Ponadto, są one w stanie odpowiednio dopasować się do naszego ciała i tym samym stanowią dla niego odpowiednie podparcie. Te właśnie materace, doskonale sprawdzą się w przypadku alergików, ponieważ są one odporne zarówno na grzyby, jak również inne szkodliwe bakterie. W ich wnętrzu znajdziemy sieć mikroporów, które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza oraz zapobiegają przegrzewaniu się organizmu. Warto zdecydować się właśnie na te materace lateksowe, które w swojej ofercie ma firma Anhel, ponieważ tutaj mamy gwarancję doskonałej jakości w atrakcyjnej cenie. 

Materace kieszeniowe 

Każda osoba, która zastanawia się, jakie materace sprawdzą się w sypialni, bez wątpienia powinna rozważyć materace kieszeniowe. Tym, co wyróżnia takie rozwiązania jest to, że są zbudowane z wkładu sprężynowego, który został otulony warstwami zewnętrznymi. Do wykonania tych właśnie warstw, najczęściej stosowany jest lateks, czy pianka poliuretanowa. Niektóre modele mają do tego dodatkowe płaszczyzny utwardzające, które zostały wykonane z trawy morskiej, czy też z kokosa. Innowacyjne materace kieszeniowe, są zbudowane ze specjalnych sprężyn, które działają niezależnie od siebie. Dzięki temu, materac idealnie dopasowuje się do ciała i stanowi odpowiednie podparcie kręgosłupa. Będzie doskonały zwłaszcza dla par. 

Materace bonellowe

Jeżeli zależy nam na tym, aby mieć wygodny materac, który nie kosztuje dużo, to koniecznie powinniśmy rozważyć materace bonellowe. Swoją budową przypominają trochę materace kieszeniowe, jednak tym co je różni jest wkład. jeżeli chodzi o te rozwiązania, to wykorzystuje się tutaj sprężyny bonellowe, które cechują się sprężystością progresywną. Ich działanie sprowadza się do tego, że małe obciążenie materaca powoduje niewielki opór, a duże obciążenie powoduje wzrost oporu. Trochę słabiej dopasowują się do ciała, niż materace lateksowe oraz kieszeniowe, ale są od nich tańsze.