Ołena Zełeńska to żona obecnie urzędującego prezydenta Ukrainy. Jej postać kojarzona jest przede wszystkim z licznymi wystąpieniami na rzecz wyzwolenia Ukrainy. Medialną i rozpoznawalną na świecie postacią stała się w momencie rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku. Dowiedz się, kim jest Ołena Zełeńska i jakie jest prawdopodobieństwo, że zapisze się ona na kartach historii. 

Ołena Zełeńska – kim jest?

Ołena Zełeńska nosi nazwisko po obecnym prezydencie Ukrainy – Wołodymyrze Zełeńskim. Urzędująca para prezydencka Ukrainy to twarze znane na całym świecie, co jest wynikiem jej działań na rzecz rozgłosu i szumu medialnego wokół problemów, z którymi obecnie mierzy się ich ojczyzna. Choć większość będzie kojarzyć ją jedynie z rolą Pierwszej Damy, to Ołena Zełeńska jest nie tylko urzędniczką państwową, ale również matką dwójki dzieci. W związku małżeńskim z Wołodymyrem jest od 2003 roku. Choć podobni znają się jeszcze ze szkoły, to bliżej poznali się dopiero na studiach. Ich pierwszym wspólnym dziełem było ukraińskie studio medialne specjalizujące się w realizacji programów i telewizyjnych show. Po dziś dzień jest ono rozpoznawalną na ukraińskim rynku marką i znane jest pod nazwą “Kwartał 95”. Jak więc Ołena Zełeńska trafiła do świata polityki?

Polityczna kariera Ołeny Zełeńskiej

O tym, że Wołodymyr startuje w wyborach prezydenckich małżonka dowiedziała się z mediów społecznościowych. Pomimo początkowych wątpliwości względem tego pomysłu wspierała męża już w okresie kampanii wyborczej towarzysząc mu podczas wystąpień i debat. Po tym, jak Zełeński wygrał wybory, aktywnie przystąpiła do działania. Do jej największych osiągnięć jak dotąd można zaliczyć przystąpienie Ukrainy do Partnerstwa Biarritz oraz reformę szkolnictwa, która miała miejsce na Ukrainie w 2021 r. Ołena Zełeńska znana jest ze swojej działalności na rzecz kobiet i mniejszości na Ukrainie, a jej udział w kampaniach związanych z rosyjską inwazją na Ukrainie odgrywa ogromną rolę w nagłaśnianiu konsekwencji i problemów z jakimi w jej wyniku mierzy się ukraiński naród. Ciekawi Cię, z czego jeszcze znana jest Ołena Zełeńska? Sięgnij do źródła i sprawdź artykuł dostępny pod adresem https://gentlewoman.eu/olena-zelenska-kim-jest-zona-prezydenta-ukrainy/