austria

Austria jest często nazywana zimową stolicą Europy, ponieważ wiele jej regionów oferuje wspaniałe atrakcje dla miłośników narciarstwa.

 Słynie z doskonałej infrastruktury turystycznej i świetnych miejsc do wypoczynku. Dlatego narciarstwo w Austrii jest tak popularne. Austria to jednak znacznie więcej niż góry. Przede wszystkim ludzie spędzają czas w kawiarniach lub poznają lokalne zabytki i kulturę i zawsze są zadowoleni z pobytu w austriackich kurortach. Jednym z najciekawszych regionów pod tym względem jest Tyrol i jego stolica Innsbruck. Co warto wiedzieć o tym mieście i jak można się tu zrelaksować podczas ferii zimowych?

Innsbruck – kilka słów o historii miasta

Innsbruck został założony w średniowieczu, a najstarsze zapisy w jego historii wspominają go jako stację tranzytową w XII wieku. I nieco ponad pół wieku później Innsbruck został ogłoszony miastem. W XV wieku stał się wielką metropolią i stolicą Tyrolu. Cesarz Maksymilian I Habsburg wybrał to miasto na swoją główną rezydencję. W tym czasie dwór cesarski znajdował się w Innsbrucku. Podczas wojen napoleońskich Tyrol stał się częścią Bawarii, która sympatyzowała z Francją. Dopiero po kongresie wiedeńskim Tyrol został przydzielony do Austrii.

Co można zobaczyć w Innsbrucku?

Istnieje wiele interesujących rzeczy do zobaczenia w Innsbrucku i jego bezpośrednim otoczeniu. Jeśli masz szansę spędzić tam więcej czasu, poświęć chwilę, aby odwiedzić witrynę informacji turystycznej w Innsbrucku, aby sprawdzić, co można zobaczyć i gdzie pojeździć na nartach.
Będąc w Innsbrucku, warto odwiedzić dwa cesarskie zamki – Hofburg, w którym obecnie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, oraz Ambras. W Ambras można podziwiać wiele dzieł najsłynniejszych malarzy z różnych okresów, w tym Diego Velazqueza, Tycjana i Antoon van Dycka. W salach znajdują się również kolekcje zbroi i przedmiotów codziennego użytku.

Wiele znaczących zabytków zbudowano za panowania cesarza Maksymiliana I, w tym kościół dworski i Goldens Dachl.

Po zwiedzaniu możesz udać się do jednej z kawiarni znajdujących się w pobliżu malowniczej starówki.

Koniecznie odwiedź także Kryształowe Światy Swarovskiego w Wattens, a także klasztor Stams, ufundowany przez hrabiego Meinharda II z jednej z tyrolskich dynastii.

Zima w Innsbrucku – świetne atrakcje dla narciarzy

Zimą Innsbruck to przede wszystkim miejsce do uprawiania sportów. Jednym z najbardziej znanych obiektów jest skocznia narciarska Bergisel, w której organizowany jest Turniej Czterech Skoczni. Innsbruck był także gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata w Narciarstwie.
Dzięki doskonałej infrastrukturze turystycznej turyści mogą szybko dostać się na stoki górskie z centrum miasta. Możesz zrelaksować się w kawiarni lub restauracji, ale największą atrakcją jest możliwość jazdy na nartach na białych stokach.
Polecamy trasy narciarskie Nordpark-Nordkette, których łączna długość tras o różnych trudnościach wynosi 15 km, oraz Patscherkofelbahnen, gdzie łączna długość tras wynosi 18 km. W pobliżu Innsbrucku znajduje się kilka innych tras zjazdowych, które warto odwiedzić, takich jak Rangger Köpfl-Oberperfuβ lub Axamer Lizum Aufschlieβungs AG.