Naprawa biżuterii Kraków

Pierścionki czy obrączki z kamieniami szlachetnymi są unikatowe i eleganckie. Nic dziwnego więc, że cieszą dużym zainteresowaniem klientów salonów jubilerskich. Biżuteria, zwłaszcza taka z ozdobnymi kamieniami szlachetnymi, jest produktem delikatnym i wymaga starannego traktowania. Noszona codziennie, bywa narażona na uszkodzenia. Do wypadnięcia kamienia z pierścionka, jego zarysowania czy zabrudzenia dochodzi często podczas ubierania się, sprzątania, uprawiania sportu czy opalania się na plaży. Co robić w sytuacji, gdy odpadnie kamień — naprawiać biżuterię samemu czy skorzystać z usług jubilera?

Czy wypadnięciu kamienia z pierścionka da się zapobiec?

W biżuterii wykorzystuje się różne kamienie szlachetne. Do najczęściej wybieranych należą diamenty, szafiry, rubiny czy ametysty. Te piękne dodatki sprawiają, że biżuteria wydaje się niepowtarzalna. Trudno więc pogodzić się z tym, że z pierścionka odpadł kamień, a jeszcze trudniej z tym, że zaginął. Czy można temu zapobiec? Z pewnością warto regularnie sprawdzać, czy kamień nie zmienił swojego położenia, czy się nie rusza, lub czy jego obsada się nie wygięła. Sprzątając lub wychodząc na siłownię, lepiej zdjąć biżuterię, niż narażać ją na ryzyko uszkodzenia.

Kiedy można skorzystać z gwarancji, gdy wypadnie kamień z pierścionka?

Jeśli od zakupu minęło niewiele czasu lub pierścionek uległ uszkodzeniu z powodu wad, jakie posiadał, klient może skorzystać z gwarancji i reklamować produkt. Udzielając gwarancji na biżuterię, producenci lub sprzedawcy określają warunki naprawy i wymiany. Jeśli gwarancja już nie obowiązuje, warto skorzystać z usług złotnika takiego jak Jubiler Łodzińscy. Firma nie tylko prowadzi salon z biżuterią, ale także świadczy usługi jubilerskie w Krakowie, zarówno dla klientów, którzy zakupili biżuterię w sklepie firmowym, jak i dla pozostałych, którzy chcą zlecić naprawę lub renowację biżuterii.

Pierścionki złote

Czy warto samodzielnie przykleić kamień do pierścionka?

Jeśli z pierścionka odpadł kamień i nie zaginął, samodzielna naprawa wydaje się kuszącym rozwiązaniem. Jednak nie jest to dobry pomysł, ze względu na brak odpowiednich umiejętności i narzędzi, które posiadają tylko jubilerzy. Z delikatną biżuterią należy obchodzić się starannie. Przy zbyt dużej sile nacisku na ramiona, w których osadzony jest kamień, mogą się one złamać. Bez wprawy łatwo jest doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń, co pociągnie za sobą wyższe koszty naprawy. A przecież można tego uniknąć!

Jak postąpić, gdy z pierścionka odpadnie kamień?

Gdy z pierścionka odpadnie kamień, nie warto ryzykować, decydując się na własnoręczną naprawę. Bez względu na to, czy kamień się zgubi, czy nie, pozostaje jedno bezpieczne rozwiązanie — zlecić naprawę doświadczonemu jubilerowi. Fachowiec dysponuje nie tylko szeroką wiedzą, ale także specjalnymi narzędziami i spoiwami. Gdy kamień nie zaginął, osadzi go na właściwym miejscu. Jeśli go brakuje, dobierze odpowiedni z szerokiego asortymentu kamieni szlachetnych, dzięki czemu pierścionek szybko odzyska swój olśniewający wygląd.