lakier hybrydowy

Jeśli kupimy dobrej jakości lakiery hybrydowe i odpowiednią lampę, właściwie przygotujemy paznokcie do zabiegu i wykonamy go poprawnie, będziemy mogli cieszyć się pięknym manicure. Niestety po drodze możemy popełnić pewne błędy, przez które nie uzyskamy pożądanych efektów. Co w takim razie może być problemem?

Problemy z manicure hybrydowym – poznaj najczęściej popełnianie błędy

Zrobienie manicure hybrydowego jest bardziej skomplikowaną czynnością niż nałożenie na paznokcie zwykłego lakieru. Cała procedura składa się z kilku etapów, które muszą nastąpić w konkretnej kolejności. Pominięcie chociażby jednego z nich lub zrobienie czegoś niewłaściwie, często kończy się rozczarowaniem. Jednym z najczęstszym błędów w przypadku samodzielnego robienia manicure hybrydowego jest nieodpowiednie przygotowanie płytki paznokcia do zabiegu. Nie można umyć rąk, po czym przejść do pomalowania paznokci lakierem hybrydowym. Tak to niestety nie działa. Płytka musi zostać zmatowiona, odtłuszczona. Bez tego lakier nie będzie się jej trzymać. Nie obędzie się bez sięgnięcia po specjalne preparaty typu cleaner. Trzeba też pamiętać o odsunięciu skórek, co ułatwi nałożenie lakieru.


Kolejnym problemem jest nakładanie zbyt dużej ilości lakieru hybrydowego lub zbyt wielu warstw. Skutkuje to marszczeniem się hybryd. Nie ma szans na to, aby przy takiej ilości lakieru został on właściwe utwardzony w lampie. Wystarczy baza do hybryd i lakier z wybranym kolorem, ewentualnie druga warstwa koloru. Do często popełnianych błędów manicure hybrydowego zalicza się też niezabezpieczanie wolnego brzegu paznokcia, przez co powietrze przedostaje się pod lakier. To skutkować może zadzieraniem się lakieru, odpryskami i odchodzeniem od paznokcia. Problematyczne będzie także zalewanie skórek lakierem i nieodpowiedni czas utwardzania go. Nie można obcinać lub piłować hybryd po wykonaniu manicure. Złym pomysłem będzie też nakładanie lakieru hybrydowego na paznokcie w złej kondycji. To samo dotyczy używania produktów różnych marek i kiepskiej jakości.

Artykuł powstał we współpracy z https://follynail.com/