perfumy

Większość kobiet i mężczyzn uwielbia otaczać się ładnymi zapachami. W życiu codziennym wybierają więc perfumy, dopasowane do ich preferencji. Zakup oryginalnych zapachów wiąże się jednak z niemałym wydatkiem, dlatego doskonałym wyborem są perfumy inspirowane znanymi markami. Przekonaj się, jakie są ich główne zalety.

Zapachy inspirowane – jak one powstają?

Stworzenie zamienników perfum znanych marek to czasochłonny proces wymagający wielu lat pracy. Aby zapachy inspirowane były jak najlepiej odwzorowane względem oryginałów, potrzeba doświadczonych perfumiarzy, którzy dokładnie przeanalizują skład i stworzą idealną kompozycję zapachową. Zwracają oni uwagę przede wszystkim na nuty znajdujące się w danym perfumie. Muszą oni ocenić czy są to perfumy orientalne, orzeźwiające, czy może kwiatowe, a następnie dobrać konkretne aromaty. Najistotniejsze są jednak proporcje. Zapachy inspirowane muszą być odpowiednio wyważone, tak aby, nuty serca, głowy i bazy były w identycznych proporcjach, co w oryginale. Wystarczy mała różnica w proporcjach, aby stworzona kompozycja nie przypominała naszego ulubionego zapachu. Dokładna analiza i dobór składników gwarantują, że zapachy inspirowane będą nie do odróżnienia od oryginałów.

Perfumy inspirowane, a oryginały – jakie są różnice?

Tym, co różni perfumy inspirowane od oryginalnych, jest przede wszystkim ich cena. Znane marki z uwagi na ich rozpoznawalność mogą ustalać znacznie wyższe ceny perfum. Jest to oczywiście w dużej mierze spowodowane  kosztami działań marketingowych, które pochłaniają ogromne fundusze, aby dotrzeć do jak największej ilości odbiorców, ale nie tylko. Bazując na swojej popularności, producenci kultowych marek, mogą ustalać wyższe ceny perfum, gdyż wiedzą, że ich miłośnicy i tak dokonają zakupu. Istotne znaczenie ma również opakowanie danego perfumu. Oryginalne flakony zazwyczaj wyróżniają się niestandardowym kształtem i zdobieniami, które znacząco podwyższają ich cenę. Zapachy inspirowane posiadają zazwyczaj klasyczne, uniwersalne kształty, które spodobają się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. 

Dlaczego perfumy inspirowane oryginalnymi zapachami są dobrym wyborem?

Na korzyść zamienników znanych perfum przemawia oczywiście ich cena, która jest zdecydowanie niższa od cen proponowanych przez kultowe marki.. Perfumy inspirowane oryginalnymi zapachami są doskonałym wyborem, gdy dysponujemy ograniczonym budżetem lub po prostu nie lubimy przepłacać za znane logo na flakonie. Są one produkowane z bardzo dobrych jakościowo olejków, dzięki czemu ich trwałość jest podobna do oryginałów. Równie długo utrzymują się one na skórze i są odpowiednio przetestowane, aby nie powodowały podrażnień. Dzięki niższej cenie możemy również nabyć większą ilość perfum i wybierać zapachy w zależności od naszego samopoczucia, panującej pory roku lub okazji. Istotną zaletą jest również to, że perfumy inspirowane oryginalnymi zapachami są zazwyczaj dostępne w różnych pojemnościach, w tym w formie perfumetek. Można je spakować do każdej torebki, czy plecaka i użyć w dowolnym momencie w ciągu dnia. To doskonały wybór zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet ceniących sobie połączenie, wygody, jakości i przystępnej ceny. Sprawdzone i trwałe perfumy inspirowane oryginalnymi zapachami znajdziesz na stronie https://refan-polska.com/13-perfumy-inspirowane