apaszki

Co to jest – mała rzecz a cieszy? Damska apaszka. Można ją zestawić zarówno ze strojem na służbowe okazje, jak i tym mniej zobowiązującym, gdy wybieramy się ze znajomymi na kolację. Pasuje na każdą porę roku, można ją nosić w sposób bardziej klasyczny lub ekstrawagancki. Dzięki producentom oferującym wciąż nowe wzory możemy modyfikować swój wizerunek bez konieczności wymiany całej garderoby.

Apaszka jako intrygujący element stylizacji

Na gruncie damskiej mody, apaszka naprawdę ma moc! Choć stanowi niewielki element stroju, może go wspaniale przekształcać i urozmaicać:

  • kolorowa, w jednej, wyrazistej barwie lub w fantazyjne wzory

Ożywia monotonny strój, zarówno gdy jest to służbowa garsonka, jak i wówczas, gdy znudziły się nam zwykłe jeansy i podkoszulek. Zawiązana na szyi z pewną nonszalancją, doda uroku.

  • stonowana, w jednolitej barwie lub o delikatnym wzorze

Wpisuje się w klasyczne kanony mody, pełni rolę dyskretnej ozdoby, która, choć nie rzuca się w oczy, znacząco poprawia wizerunek.

Damska apaszka to dodatek do garderoby, którym można się bawić, według własnej fantazji. Choć w naszym sklepie wiele Pań może znaleźć coś dla siebie, jesteśmy producentem odzieży także dla Klientek puszystych – stwierdza przedstawicielka producenta odzieży i sklepu internetowego M&Sz. – Oferujemy bluzki i tuniki, do których świetnie pasują nasze apaszki, a także chusty czy szale. Dzięki nim Panie mogą zamaskować mniej chciane kształty, a przy tym podkreślić swój wdzięk i kobiecość.

Apaszka na każdą porę roku

Apaszkę, także chustę czy szal, można założyć o każdej porze roku. A to oznacza, że zawsze można skorzystać z trików, jakie oferują: maskują niektóre elementy sylwetki, osłaniają przed wiatrem lub nadmiernym słońcem, ożywiają strój i dodają aury tajemniczości.

Spróbujmy się przyjrzeć, z czym można zestawić apaszkę w poszczególnych porach roku:

  • wiosna

To czas, gdy łatwo się przeziębić. Apaszka owinięta wokół szyi świetnie wygląda do wiosennego płaszcza czy kurtki, a przy tym chroni gardło przed infekcją. Może być wykonana z delikatnego szyfonu lub nieco cieplejsza, z wełny i akrylu. A gdy nagle zrobi się ciepło, warto przywiązać ją do torebki i traktować jako dodatkową ozdobę.

  • lato

Gdy przyjdą upały, lekka apaszka czy chusta pozwoli ochronić przed słońcem kark, ramiona czy dekolt. Zaś w chłodniejsze wieczory, dostarczy nieco ciepła. Można ją zestawić z letnią tuniką, elegancką bluzką czy prostą, bawełnianą koszulką.

  • jesień

Zwłaszcza gdy za oknem plucha i siąpiący deszcz, damska apaszka potrafi wnieść nieco koloru do otoczenia. Jeżeli zdecydujemy się na apaszkę ażurową, z fantazyjnymi frędzlami, szarość jesieni zostanie przełamana. A jeśli nastanie urocza, złota jesień, to kobieta, która do żakietu czy garsonki doda apaszkę, będzie uosabiać naturalne piękno. Ponadto, jak zwykle, apaszka ochroni gardło w razie opadów czy zimniejszych podmuchów wiatru.

  • zima

Jeżeli długo przebywamy na otwartej przestrzeni, warto zastanowić się, czy nie lepiej zamienić apaszkę na dzianinowy komin albo zestaw czapki z szalikiem, gdyż minusowe temperatury mogą przekroczyć możliwości lekkiej apaszki. Jednak gdy zima jest lżejsza, a już na pewno wewnątrz pomieszczeń, apaszki sprawdzą się świetnie, szczególnie dla Pań, które chcą uatrakcyjnić swój strój, jednak bywa im duszno i wolą nie mieć zbyt dużo pod szyją. Zima to także czas zabaw mikołajkowych, a z czasem karnawałowych – elegancka apaszka czy chusta stanowi świetny dodatek do kreacji na zabawę.

Apaszka na tysiąc sposobów

Dotąd poznaliśmy damską apaszkę jako dodatek do ubioru, który można dopasować o każdej porze roku i na każdą okazję. Jednak damska apaszka może sprawdzić się także w innych rolach:

  • jako element fryzury (można ją wpleść w warkocz, tak aby stanowiła akcent kolorystyczny pasujący do stroju),
  • jako turban lub opaska na głowę,
  • jako ozdoba ze względu na różne sposoby wiązania (na szyję, przegub ręki, lecz także na pasku torebki czy przy plecaku).

Zatem warto kolekcjonować apaszki, w różnorakich kolorach, fakturach i fasonach. W zależności od nastroju, upodobań czy okoliczności zewnętrznych, można je kontrastować lub harmonizować z resztą stroju, a także używać jako ochrony przed oddziaływaniem atmosferycznym. W każdym wypadku podniosą atrakcyjność naszej autoprezentacji.