biuro rachunkowe

Outsourcing staje się coraz bardziej popularny w biznesie. Najczęściej zewnętrznej firmie przekazuje się takie procesy jak księgowość, rekrutacja czy różne procesy informatyczne. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala zaoszczędzić koszty i lepiej skupić się na głównej formie działalności przedsiębiorstwa.

Biuro rachunkowe Gdynia

Podczas zakładania działalności gospodarczej warto skorzystać z usług biuro rachunkowe Gdynia, gdyż będzie się mieć pewność, że proces ten zostanie przeprowadzony sprawnie i bezpiecznie. Co więcej, długoterminowa współpraca przy rozliczaniu umów oraz prowadzeniu ksiąg rachunkowych zaowocuje mniejszym stresem u przedsiębiorcy, który te usługi przekaże specjaliście. W ten sposób możliwe będzie skupienie się wyłącznie na działalności firmy bez zamartwiania się o potencjalne problemy we wspomnianym zakresie.

Usługi księgowe w Gdyni

W Gdyni odnaleźć można biuro rachunkowe, które swoją ofertę kieruje dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek osobowych oraz spółek prawa handlowego. W zakres usług wspomnianego biura wchodzi m.in. opracowanie polityki rachunkowości, formalna oraz rachunkowa kontrola dokumentów księgowych czy też prowadzenie ewidencji zakupu i sprzedaży dla potrzeb podatku VAT. Księgowa zajmie się także różnymi działaniami związanymi z księgą przychodów i rozchodów oraz potencjalnie, także ryczałtem ewidencjonowanym, w zależności od przyjętej strategii w firmie. Warto zaznaczyć, że podejmując się tego rodzaju współpracy, klient zdejmuje z siebie odpowiedzialność stawiania się przed organami kontroli skarbowej, gdyż zamiast niego obowiązki te przejmie profesjonalista.

Gdynia – Usługi kadrowe

Kolejną zaletą korzystania z usług biura rachunkowego jest obsługa kadrowo-płacowa. Gdynia oferuje szerokie możliwości pozyskiwania pracowników, a więc i obsługa kadr powinna stać na najwyższym poziomie, by znaleźć najlepszych z nich. Decydując się na współpracę z biurem, klient przekazuje zewnętrznej firmie prowadzenie akt osobowych pracowników czy przygotowanie dokumentów dotyczących stosunku pracy, a więc umowy o pracę i różnego rodzaju aneksy, czy wypowiedzenia. Może liczyć także na sporządzenie PIT-11 dla pracowników i zleceniobiorców. Firma zajmie się także wyliczaniem wynagrodzeń i tworzeniem list płac oraz rozliczaniem umów cywilnoprawnych. Przejmie także na siebie obowiązek przekazywania informacji o zobowiązaniach publicznoprawnych do Urzędu Skarbowego i ZUS. Korzystając z usług biura rachunkowego, oszczędza się czas, pieniądze i sporo nerwów.