film

Niemal wszyscy uwielbiamy filmy o miłości. Jeśli akurat nie przeżywamy rozstania i nie chcemy unikać romansów, filmy dla zakochanych są przyjemne i budzą wiele pozytywnych emocji. Jakie filmy dla zakochanych obejrzysz online? Przedstawiamy kilka propozycji.

„Facet na Miarę”

Wiele filmów o miłości porusza tematykę przyciągających się przeciwieństw. O ile jednak w większość komedii romantycznych opowiada o trudnościach w dopasowaniu się partnerów pod względem ich charakterów, o tyle zdarzają się bardziej istotne różnice, jak choćby wzrost. O takim dylemacie opowiada właśnie francuski film „Facet na Miarę”, w którym to pewna siebie, atrakcyjna prawniczka przypadkowo nawiązuje znajomość telefoniczną z pewnym tajemniczym mężczyzną. Kiedy dochodzi do spotkania okazuje się, że ideał faktycznie jest czarujący, jednak niestety obdarzony wzrostem dziecka… Ta relacja będzie dla naszej bohaterki wyzwaniem i próbą uczuć. Cały film Facet na miarę obejrzysz online w Player, jeśli lubisz przełamywanie schematów i dużo dobrego humoru, ten film jest dla Ciebie.

Współczesna baśń o Kopciuszku: Pretty Woman

Współczesną baśń o Kopciuszki w wykonaniu Julii Roberts i Richarda Gere’a widział chyba każdy z nas, jednak jest to film tak świetny, że warto go obejrzeć ponownie. Ta komedia romantyczna po pierwsze łamie schematy, stawiając w roli głównej prostytutkę, jak i odzwierciedla nasze fantazje o odwróceniu się koła fortuny, opowiadając o kobiecie, do której los uśmiecha się, stawiając na jej drodze przystojnego księcia z bajki. „Pretty Woman” to śmiech i łzy wzruszenia, które przypominają nam, że tak, jak mówi to jeden z bohaterów na koniec filmu „trzeba marzyć”.

Komedia romantyczna Nothing Hill

Julia Roberts to niewątpliwie aktorka jak żadna inna kojarzona z komediami romantycznymi. W „Nothing Hill” gra u boku Hugh Granta. Tytuł nawiązuje do jednej z londyńskich ulic. W filmie przedstawiona jest jako senny wycinek rzeczywistości, w której główny bohater prowadzi niewielką księgarnię. W ten tajemniczy krajobraz wkracza jak z innego świata amerykańska aktorka światowej sławy. Losy dwójki bohaterów z pozornie innych światów splatają się na długi czas, pokazując, że miłość może przezwyciężyć niemal wszystko.

Klasyka gatunku – Titanic

„Titanic” to film, który widział chyba każdy z nas – jeśli nie, jest to ewidentnie pozycja obowiązkowa dla wszystkich zakochanych. Niestety, film jest dramatem, i jak można się domyślić, nie kończy się dobrze. Jednak przez jego znaczną część możemy być obserwatorami pięknego, rodzącego się między dwójką bohaterów uczucia, które polega na wzajemnej fascynacji i poznawaniem osoby z innego świata. Na Titanicu bowiem spotyka się młoda arystokratka (Kate Winslet) i biedny, utalentowany artystycznie mężczyzna z klasy „niższej” (Leonardo DiCaprio). Ich wzajemne przyciąganie i zrozumienie jest pełną niewinności i uczucia wędrówką, podczas której możemy głębiej zrozumieć, jak działa uczucie łączące dwójkę ludzi z, wydawałoby się, totalnie różnych światów.