fotel obrotowy

Wszędzie tam, gdzie praca lub nauka wiąże się z obsługą komputera, ważne jest posiadanie wygodnego fotela maksymalnie dostosowanego do indywidualnych cech fizjologicznych ludzkiego ciała. Długotrwałe przebywanie na krześle biurowym niedostosowanym do parametrów konkretnej osoby prowadzi do bólu pleców, a także do poważniejszych konsekwencji, takich jak problemy z krążkami międzykręgowymi, skręcenie więzadeł kręgosłupa itp.

Jak ustawić wysokość fotela obrotowego?

Większość foteli ma możliwość regulacji wysokości. Możliwość zmiany parametrów fotela w pozycji siedzącej pozwala wygodniej dopasować fotel biurowy do specyfiki własnego ciała. Możliwość regulacji wysokości siedziska jest dość ważnym kryterium przy wyborze krzesła biurowego. To samo dotyczy regulacji nachylenia oparcia. Dostosuj je tak, aby pozycja ciała była idealnie poprawna i działała bez bólu i zmęczenia. Wybierz fotel obrotowy, w którym przód siedziska jest lekko wygięty w dół. Zapewni to wygodną pozycję siedzącą, utrzymując tył uda i wewnętrzne kolana w wygodnej pozycji. Szukaj foteli z miękkich, oddychających i antypoślizgowych tkanin. Zwróć uwagę na poprzeczkę krzesła komputerowego – musi być stabilna, aby utrzymać równowagę. Dla większej wygody użytkowania krzesła bardzo ważne jest, aby poprzeczka była wyposażona w kółka. Warto wybrać fotel z regulowanymi podłokietnikami. Aby ruchy rąk nie były ograniczone, wysokość podłokietników musi w pełni odpowiadać wielkości dłoni. 

Przetestuj eleganckie fotele obrotowe: https://meble.lobos.pl/sklep/krzesla-i-fotele-obrotowe/62-coco.html.

Prawidłowe dopasowanie krzesła biurowego do komputera jest dość ważnym czynnikiem w organizacji miejsca pracy. Wszystkie nowoczesne modele krzeseł biurowych, zarówno pneumatycznych, z łatwością zmieniają położenie różnych części swojej konstrukcji za pomocą specjalnych śrub regulacyjnych i dźwigni. Ustawienie krzesła pod indywidualne parametry osoby składa się z kilku etapów.

Idealną pozycję wysokości siedziska można określić w pozycji stojącej – najwyższy punkt siedziska powinien znajdować się poniżej kolana. Należy usiąść w wygodnej odległości od stołu, położyć na nim ręce i wyprostować plecy tak, aby ramiona były równoległe do kręgosłupa, a kąt zgiętej ręki powinien wynosić dziewięćdziesiąt stopni. Jeśli twoje dłonie znajdują się poniżej łokci, oznacza to, że siedzisko krzesła jest dla ciebie niskie. Określ prawidłowy poziom nóg w stosunku do siedziska. Aby to zrobić, ustaw stopy równolegle do podłogi – odległość między przodem siedziska a udem w okolicy kolana powinna wynosić około 1,5-2 cm, jeśli odległość jest większa, konieczne jest podniesienie krzesła. Wysokość krzesła możesz regulować w następujący sposób – wstań i podnieś dźwignię znajdującą się pod siedziskiem. Kiedy osiągniesz pożądaną wysokość, zwolnij ją. Wysokość siedziska można regulować w dół bez wstawania z krzesła – wystarczy pociągnąć za dźwignię. Kiedy krzesło opadnie na pożądaną wysokość pod ciężarem twojego ciała, zwolnij dźwignię.

Głębokość siedziska krzesła jest bardzo ważna, ponieważ pozwala nie garbić się podczas siedzenia na krześle, a także pomaga zminimalizować obciążenie pleców, co z kolei zapobiega różnym urazom. Aby określić prawidłową głębokość krzesła, musisz usiąść z wyprostowanymi plecami i stopami na podłodze. Następnie zmierz odległość od przedniej krawędzi siedziska do tylnej części podudzia. Idealna przestrzeń ma około pięciu centymetrów szerokości. Jeśli odległość jest mniejsza, oznacza to, że siedzisko jest zbyt głębokie i należy przesunąć oparcie do przodu. Jeśli szerokość jest większa niż 5 cm, należy ją odsunąć. Z tyłu oparcia znajduje się śruba regulacyjna, która pomaga dostosować kąt nachylenia do żądanej wartości. Aby to zrobić, odkręć śrubę i pochylając się do przodu lub do tyłu, określ dla siebie najwygodniejszą pozycję. Po dokonaniu wyboru przykręć śrubę.

Fotel obrotowy do pracy przy komputerze

Krzesło powinno zapewniać odpowiednią amortyzację i ergonomicznie odpowiadać krzywiznom kręgosłupa użytkownika, aby wspierać zdrową postawę, niezależnie od tego, czy siedzisz wyprostowany, czy półleżąc. Podłokietniki są również ważne dla podparcia szyi i ramion użytkownika oraz utrzymania prawidłowej postawy. Oprócz zwykłej ergonomii krzesła, obrót o 360°, jest szczególnie przydatny, gdy fotel znajduje się w miejscu pracy, co pozwala nam wygodnie korzystać z fotela. Krzesła obrotowe zaprojektowane z podłokietnikami są również łatwiejsze do wstawania, ponieważ mają dodatkowe podparcie, które pomaga użytkownikowi wstać i wysunąć się z krzesła.

Oprócz obracania się o 360°, takie krzesła posiadają wiele unikalnych funkcji. Niektóre z nich to; łatwe rozkładanie, regulowany kąt oparcia, składany podnóżek lub osobny podnóżek, funkcja ślizgania się/bujania oraz regulowane podparcie głowy i szyi. Takie fotele możesz kupić już w cenie 400 złotych. Wysokiej jakości modele mogą kosztować jednak nawet 800-1000 złotych.