studniówka

W życiu każdego z nas mają miejsce specjalne wydarzenia, do których pragniemy należycie się przygotować. Jednym z nich bez wątpienia jest studniówka. To czas szampańskiej zabawy i chwile beztroski, które zapewniają odrobinę relaksu w okresie intensywnej nauki do egzaminów maturalnych. Jaką sukienkę na studniówkę wybrać aby prezentować się olśniewająco i dobrze czuć? Czym kierować się podczas podejmowania decyzji? Oto zbiór przydatnych wskazówek!

Nowoczesne trendy, czy ponadczasowa klasyka?

Kreacja powinna odpowiadać naszemu poczuciu estetyki. Jeżeli nie odnajdujemy się w intensywnych, wyrazistych barwach, a akurat takie są aktualnie modne, zrezygnujmy z nich i postawmy na uniwersalną i ponadczasową klasykę w postaci sukienek w stonowanych kolorach i pozbawionych zbędnych zdobień. One zawsze stanowią bezpieczny, właściwy wybór. Upewnijmy się, że model, który chcemy nabyć będzie odpowiedni dla naszej sylwetki. Przykładowo, dziewczęta, którym zależy na zaakcentowaniu talii i zbudowaniu figury klepsydry powinny sięgnąć po fasony odcinane w pasie, z rozkloszowanym dołem. Z kolei te, które zamierzają optycznie powiększyć biust będą wyglądały znakomicie w sukienkach z dużą ilością falban i aplikacji w okolicach dekoltu. Istotnym aspektem jest także długość. Kreacje sięgające za kolana stanowią najlepszy wybór dla wysokich, natomiast te kończące się przed ich linią wspaniale wydłużą nogi i nadadzą lekkości. Sukienka imprezowa powinna być połączona z ładną biżuterią. Taką, która będzie do niej pasowała. W przypadku złota będą to propozycje w ciepłych odcieniach, srebro natomiast pozostawia większe pole do popisu i dużą dowolność.  

Komfort użytkowania i nienaganny wygląd

Walory estetyczne to nie wszystko, dlatego upewnijmy się, że kupujemy suknię w której dobrze się czujemy. Nawet jeśli jest dopasowana i mocno przylega do ciała powinna zapewniać swobodę ruchów. W przeciwnym razie nie będzie mowy o spędzeniu długich godzin na parkiecie! Sprawdźmy, czy wykonanie jest solidne. Nie ma nic gorszego niż słabe, nierówne szwy, które mogą skutkować rozerwaniem tkaniny podczas odtwarzania nawet tych nieskomplikowanych figur tanecznych. Bardzo ważny jest również rodzaj materiału. Powinien się dobrze układać, nie gnieść, a także umożliwiać cyrkulację powietrza i być przyjemny w dotyku tak, by nie podrażnić skóry. Jeżeli nic w ofercie sklepów nie przekonało nas w stu procentach rozważmy wybór kreacji szytej na miarę w renomowanym zakładzie krawieckim. Zyskamy wtedy pewność, że spełni nasze oczekiwania.