dom

Każdy z nas marzy o rozpoczęciu budowy swojego własnego domu. Jest to bowiem niezwykle pokaźna inwestycja w przyszłość każdego z nas. Niemniej jednak budowa domu wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się to wydawać. Wymaga ona nie tylko ogromnych nakładów finansowych, ale także odpowiedniej wiedzy i zastosowania materiałów najwyższej jakości. Okazuje się, że jedną z podstawowych kwestii jest odpowiednie zaizolowanie dachu. Obecnie jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań jest izolacja nakrokwiowa. Warto więc poznać jej największe zalety.

Estetyka i wyeksponowanie więźby dachowej

Izolacja nakrokwiowa PIR z pewnością przypadnie do gusty każdemu estecie i miłośnikom klasycznych rozwiązań. Okazuje się bowiem, że jej zastosowanie daje niesamowite możliwości wyeksponowania więźby dachowej. Tradycyjne izolacje dachowe, niestety nie udostępniają nam takich możliwości i skrzętnie tę więźbę dachową okrywają. W przypadku jednak, kiedy zależy nam na urządzeniu poddasza w stylu klasycznym z zachowaniem najwyższych standardów w zakresie estetyki, to izolacja nakrokwiowa będzie jednym, z najlepszych rozwiązań. Dzięki niej można bowiem w niezwykle estetyczny sposób wyeksponować więźbę dachową i zachować jej naturalne, piękne walory. Całe pomieszczenie będzie się wtedy prezentowało elegancko i nabierze jeszcze bardziej przytulnego i ciepłego charakteru.

Ustabilizowanie konstrukcji dachowej

Zalety izolacji nakrokwiowej z pewnością doceni również każdy, kto stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo swoje i innych domowników. Modele wykonane z płyt PIR są niezwykle sztywne i odporne na wszelakie obciążenia. Wobec tego izolacja nakrokwiowa z płyt PIR będzie miała niebagatelne znaczenie w przypadku ustabilizowania i wzmocnienia całej konstrukcji dachowej. Dzięki niej zostanie równomiernie rozłożony ciężar, a to z kolei przyczyni się do znacznego zwiększenia się wytrzymałości poszczególnych segmentów dachu.

Zachowanie walorów użytkowych poddasza

Poddasze może być jednym z najprzytulniejszych pokojów, jakie zostały w domu zaaranżowane. Niemniej jednak zwykle wskazuje się na to, że zastosowanie tradycyjnej izolacji, znacznie zmniejsza jego walory użytkowe. Niestety, prawdą jest fakt, że izolacja może znacznie obniżyć poddasze i sprawić, że pomieszczenie będzie nieustawne i niezwykle trudne w aranżacji. Rozwiązaniem jest więc izolacja nakrokwiowa wykonana z płyt PIR. Nie obniży ona całej konstrukcji, dzięki temu poddasze w dalszym ciągu zachowa swoje parametry, a w szczególności odpowiednią wysokość.