pomadki

W ostatnich latach szminki na dłużej wróciły do trendów w makijażu po długim okresie mody na błyszczyki. Topowe marki kosmetyczne oferują szeroką paletę kolorów szminek w kredce i w płynie, wśród których klasyczna czerwona szminka zajmuje honorowe miejsce. Jednak bywa, że kolor ładnie wyglądający na próbniku na naszych ustach wygląda karykaturalnie. Co sprawia, że w jednym kolorze czujemy się dobrze a w innym źle?

Kolor szminki a kształt ust – jaki dobrać kolor szminki, by uzyskać efekt wypełnionych ust?

Uzyskanie idealnego makijażu między innymi zależy od koloru włosów, czy oczu. Wybierając kolor szminki należy również zwrócić uwagę na kształt ust. Posiadaczki ust o pełnym kształcie mogą stosować dowolne kolory. Jaki kolor szminki pasuje kobietom o niepełnym kształcie ust? Posiadaczki wąskich warg powinny ostrożnie podchodzić do ciemnych i matowych pigmentów, ponieważ optycznie pomniejszają one usta. Z kolei, kobiety o małych ustach powinny decydować się na jasne barwy szminek. Dodatkowo, błyszczące szminki w płynie pozwolą wizualnie uzyskać efekt wypełnionych ust.

Jak dobrać kolor szminki do typu urody?

Wiele zależy od naszego typu urody, który determinuje pasującą nam paletę kolorów. Dobieranie zarówno stylizacji jak i makijażu z uwzględnieniem kolorów pasujących do typu urody pomoże stworzyć spójny wizerunek, w którym nie tylko będziemy dobrze wyglądać ale też czuć się pewnie. Jak określić typ urody i dobrać odpowiedni kolor pomadki? Trzeba wziąć pod uwagę parametry takie jak kolor oczu, kolor włosów i odcień skóry.

Jaki kolor szminki dla blondynek?

Klasyczny typ urody wiosna zwykle posiada porcelanową cerę w ciepłej tonacji. Najczęściej to posiadaczki włosów w odcieniach od jasnego blondu, przez złocisty i ciemny blond do jasnego brązu. Z kolei, wiosny to posiadaczki najczęściej o jasno niebieskich, zielonych lub piwnych oczach. Dla blondynek odpowiednie będą pomadki w ciepłych odcieniach – pomarańczowym, złotym, brzoskwiniowym, bladym różu oraz uniwersalnej czerwieni. Natomiast, należy pamiętać, że takie odcienie szminek podkreślają żółte odcienie zębów, czyli potęgują niechciany efekt.

Jaki kolor szminki dla rudych?

Posiadaczki rudych i kasztanowych włosów o niebieskiej lub zielonej tęczówce, reprezentują najczęściej typ urody jesień. Kobiety o typie urody jesień najlepiej wyglądają w ciepłych odcieniach szminek – bordo, śliwce, czerwieni oraz barwach miedzianych. Dla posiadaczek tego typu urody poleca się stosowanie szminek w płynie matowym wykończeniu. Te kolory szminek będą również odpowiednie dla zielonookich.

Jaki kolor szminki dla brunetek i szatynek?

Kobiece reprezentantki typu urody zima najczęściej utożsamiane są z posiadaczkami ciemnych odcieni włosów – czarnych i czekoladowych. Szminki w kolorach intensywnej czerwieni, fioletu oraz fuksji podkreślą ich urodę. Dodatkowo, takie kolory szminki optycznie wybielają zęby.

Z kolei, reprezentantki typu urody lato wbrew pozorom charakteryzuje kolor mysiego blondu, naturalnego blondu lub brązu, a oczy są jasnoniebieskie, jasnozielone, szare lub piwne. Do tego typu urody pasują chłodne kolory posiadające mało żółtego pigmentu. Dlatego też pomadka dla kobiety o typie urody lato powinna wybierać pomadki chłodnym odcieniu – w subtelnym odcieniu różu, bordowe i czerwone.

Jaki kolor szminki odmładza?

Chcąc dobrać odpowiedni kolor szminki dla 60 latki należy również sugerować się typem urody. To co ważne, dla dojrzałych kobiet zaleca się stosować szminki nawilżające. Szminka z kwasem hialuronowym lub innymi substancjami nawilżającymi pomaga regenerować często nie wygładzoną strukturę ust, która ulega zniszczeniu wraz z wiekiem. Aby uzyskać efekt odmłodzenia warto unikać matowego wykończenia pomadek. Młodzieńczy look można uzyskać, dzięki wykorzystaniu szminek o kremowym lub błyszczącym wykończeniu.

Powyższe zasady nie zawsze idą w parze z modą, dlatego warto traktować je jedynie jako sugestie, a nie sztywne zasady. Bogate palety kolorów pomagają dopasować odpowiednie odcienie szminek na lato lub zimę. Dobierając szminki na co dzień, warto dobierać te o naturalnym kolorze – na przykład ponadczasowego nude, które pozwolą uzyskać efekt delikatnego, dziennego makijażu.