Zadbane, grube oraz podkręcone rzęsy to jeden z tych elementów makijażu, do których przykłada się szczególną wagę. Odpowiednia oprawa oka nadaje spojrzeniu głębi, odmładza spojrzenie i sprawia, że twarz wydaje się weselsza. Jednym z najczęstszych sposobów na podkreślenie rzęs jest zastosowanie odpowiedniego tuszu oraz zalotki, jednak nieodpowiednie jej używanie może przyczynić się do osłabienia i pogorszenia stanu rzęs, skutkiem czego może być ich późniejsze wypadanie.
Domowe sposoby na efektywne podkręcenie rzęs
Podkręcanie rzęs bez użycia zalotki nie wymaga stosowania specjalnych kosmetyków oraz narzędzi. Co ważne, ich wynik końcowy może być równie zadowalający, a co najważniejsze nie zniszczy delikatnych włosków. Pierwszym z nich może być podkręcenie rzęs palcami. Czynność tą należy wykonać już po pomalowaniu włosków, w momencie gdy kosmyki będą jeszcze elastyczne.
Wywinięcie rzęs do góry można wykonać także za pomocą szczoteczki pozostałej po starym tuszu do rzęs. Szczoteczka powinna być oczywiście dobrze oczyszczona oraz osuszona. Należy jej używać bezpośrednio po nałożeniu maskary. Delikatnie przykładając szczoteczkę do wytuszowanych rzęs, należy kilkukrotnie ją obrócić, dzięki czemu usunie się nadmiar kosmetyku i jednocześnie wywinie rzęsy ku górze. Warto też stosować specjalne odżywki oraz serum, przeznaczone do pielęgnacji rzęs, które sprawią, że będą one nie tylko mocniejsze ale też bardziej elastyczne.
Profesjonalne metody na podkręcenie rzęs lifting i laminacja – co warto o nich wiedzieć?
Jednym z zabiegów na podkręcenie oraz wyróżnienie rzęs, zyskującym coraz większą popularność jest laminacja rzęs. Zabieg ten wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych a czas jego trwania to z reguły od 60 do 90 minut. Polecany jest zwłaszcza osobom o rzęsach:
– cienkich,
– wypadających,
– nieregularnie podkręconych.
Pierwszym etapem zabiegu jest dokładne oczyszczenie oraz odtłuszczenie rzęs oraz okolic oczu oraz zabezpieczenie dolnych rzęs przed dostaniem się z te okolice składników używanych podczas zabiegu. W dalszej kolejności osoba wykonująca zabieg nawija górne rzęsy na silikonowy wałeczek oraz nanosi na nie odżywczy preparat. W końcowym etapie laminowania farbuje się je wybranym barwnikiem oraz odżywia włoski keratyną. Warto wiedzieć, że zabieg nie niszczy rzęs a jego najważniejszym celem jest odpowiednie ich odżywienie. Regularnie powtarzany (co 6-8 tygodni) sprawi, że rzęsy będą pięknie podniesione i podkręcone, staną się grubsze oraz bardziej zagęszczone. Profesjonalne produkty do laminacji brwi i rzęs można znaleźć na stronie https://sklep.wonderlashes.pl/laminacja-rzes-i-brwi.
Innym popularnym zabiegiem odżywczym na rzęsy jest ich lifting. Najważniejszą różnicą, który odróżnia lifting rzęs od laminacji, jest brak wykorzystania keratyny w tym pierwszym. Zabieg liftingu polega na podniesieniu i uniesieniu rzęs i powinien być wykonywany regularnie co 3 tygodnie. Paniom, którym zależy na spektakularnym efekcie podkręcenia i pogrubienia rzęs, zaleca się wykonywanie jednocześnie po sobie zabiegu liftingu i laminacji. Nie ma też przeciwwskazań do tuszowania rzęs po każdym z tych zabiegów. Mogą je także wykonywać osoby noszące szkła kontaktowe, jednak na czas zabiegu należy je oczywiście zdjąć. W części salonów można dodatkowo całość zabiegów dopełnić henną, jeśli wcześniej nie była robiona. Lifting oraz laminacja mogą być wykonywane także na brwiach, dzięki czemu zyskuje się piękną oprawę całego oka. Należy pamiętać jednak, że żadnego z tych zabiegów nie należy wykonywać w przypadku chorób oka np. jaskry, zaćmy a także jęczmienia czy zapalenia spojówek. Osoby ze skłonnością do alergii powinny najpierw przedyskutować kwestię zabiegu ze specjalistą.
Sprawdź również: https://kobiecystyl.pl/dlaczego-warto-rozwazyc-zabieg-laminacji-rzes/