kosiarka spalinowa

Kosiarki to ważny sprzęt w gospodarstwach domowych z ogródkiem. Wybór odpowiedniej maszyny jest ważny, a dzięki szerokiej ofercie sklepowej istnieje możliwość wyboru. Jednak wiąże się to z problemem dotyczący jaki typ sprzętu wybrać: kosiarkę akumulatorową z napędem czy może kosę spalinową? Zaczynając poszukiwania należy zastanowić się nad kilkoma czynnikami: jaka jest nasza częstotliwość koszenia, na jakiej powierzchni terenu będziemy pracować. Analizując te dane możemy łatwo dotrzeć do tego, jaki typ urządzenia koszącego będzie najbardziej efektywny i jaki sprawdzi się najlepiej. Wszystkie produkty są dostępne na stronie narzedzia24na7.pl

Wady i zalety kosiarek spalinowych z napędem

  • Mobilność: Kosa spalinowa z napędem działa na podstawie silnika, który jest napędzany paliwem. Dzięki temu świetnie sprawdzają się na dużych powierzchniach, także na tych z ograniczonym dostępem do gniazdka elektrycznego. Dodatkowym atutem jest brak kabla, który mógłby zniszczyć rośliny lub spowodować spięcia elektryczne. 
  • Wydajność: Najlepsze kosiarki spalinowe radzą sobie zarówno z mokrą, jak i wysoką, bujną trawą. Wysoka moc kosiarki spalinowej z napędem pozwala pracować nawet na nierównym i trudnym terenie.

Niestety decydując się nawet na najlepsze kosiarki spalinowe z napędem, trzeba się liczyć z wadami. Ich praca jest często mało komfortowa ze względu na duży hałas urządzenia oraz spora waga kosiarki. Utrudnia to manewrowanie nią osobom o małej ilości siły. Podczas koszenia unosi się intensywny zapach benzyny. Ten typ kosiarki emituje zanieczyszczenia do środowiska oraz negatywnie działa na organizm człowieka. 

Wady i zalety kosiarek akumulatorowych z napędem

  • Wygoda użytkowania: Kosiarka elektryczna akumulatorowa działa ciszej oraz jest mniejszych rozmiarów co przekłada się na lekkość w koszeniu.
  • Brak emisji zanieczyszczeń: W tym wypadku kosa akumulatorowa nie emituje spalin, a co za tym idzie nie są one wdychane przez człowieka. Jest to ekologiczne rozwiązanie, ale również wskazane dla chorujących na alergię lub osób z problemami układu oddechowego. 
  • Mobilność: brak konieczności podłączenia do prądu powoduje, że koszenie kosiarką elektryczną akumulatorową jest łatwiejsze i możemy pracować w miejscach bez dostępu do prądu.

Mimo tych wszystkich plusów należy zastanowić się, czy kosa akumulatorowa spełni nasze oczekiwania. Istnieją modele mniej i bardziej wydajne. Część z nich posiada na tyle słabą pojemność akumulatora, że koszenie dużych obszarów byłoby przerywane przez konieczność naładowania urządzenia. Dodatkowo podkaszarki akumulatorowe mają niższą moc niż kosiarki spalinowe. Sprawia to, że może nie poradzić sobie z bujną i mokrą trawą. Koszty tego urządzenia są wysokie, a akumulator do dodatkowe kilkaset złotych kosztów. 

Stojąc przed wyborem zakupu kosiarki należy jasno określić swoje potrzeby i oczekiwania, jakie stawiamy kupowanemu urządzeniu. Biorąc pod uwagę osobiste przekonania i preferencje dotyczące ochrony środowiska wybór wydaje się jednoznaczny. Dla osób o niewielkich ogrodach polecane są podkaszarki akumulatorowe. Lepiej sprawdzą się do pracy na mniejszym obszarze. Jednak dla osób z trudniejszym terenem polecane są kosiarki spalinowe posiadające większą moc pracy co ułatwia koszenie. Modele kosiarek dostępne są na narzedzia24na7.pl