cellulit

Nierówna skóra z widocznymi grudkami to problem wielu kobiet – cellulit pojawia się często już w wieku nastoletnim i może być przyczyną poważnych kompleksów. Istnieją jednak skuteczne sposoby, aby go zlikwidować. Jakie kosmetyki i zabiegi warto przetestować?

Cellulit jest zupełnie naturalny, lecz traktowany jest jako defekt skórny. Widoczny jest głównie na udach, pośladkach, ale również na brzuchu, piersiach. Dotyka przede wszystkim kobiet, ponieważ jego powstawanie powiązane jest z kobiecą gospodarką hormonalną. Co ważne, skórka pomarańczowa wcale nie pojawia się tylko u osób z nadwagą i otyłością – mają ją także szczupłe kobiety.

Kosmetyki na cellulit – wygładzają i ujędrniają skórę

Pełne składników aktywnych redukujących nadmiar tkanki tłuszczowej, ujędrniające, a także wygładzające kosmetyki pozwalają na poprawę kondycji skóry z cellulitem. Dzięki nim można uzyskać naprawdę świetne efekty, lecz trzeba pamiętać o ich systematycznym stosowaniu każdego dnia.

Krem czy serum antycellulitowe zawierają najczęściej składniki jak kofeina, wyciąg z kasztanowca, algi, olejek cynamonowy, kwasy, w tym glikolowy, migdałowy. Poprawiają przepływ krwi, przyspieszają procesy lipolizy, czyli spalania tkanki tłuszczowej, a także nawilżają i odżywiają skórę. By wybrać odpowiednie kosmetyki, warto przejrzeć te polecane na stronach jak blog kosmetyczny, by dowiedzieć się, co przetestować.

Aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, warto zastosować je w połączeniu z masażem. Wtedy składniki czynne z kosmetyków skuteczniej wnikają w skórę. Można także zastosować masażery do ciała, na przykład z obracającym się rolkami, gumowe bańki chińskie.

Zabiegi medycyny estetycznej na cellulit – skoncentrowane uderzenie

Znakomitym wsparciem dla domowej pielęgnacji ciała są zabiegi medycyny estetycznej. To wiele różnych procedur, które bazują na wykorzystaniu silnych substancji aktywnych oraz urządzeń i akcesoriów. Wyróżniają się przy tym niską inwazyjnością – są bezpieczne i nie wymagają specjalnych przygotowań i rekonwalescencji. Już po paru takich zabiegach z przyjemnością zaczniesz oglądać wyprzedaże modowe, by uzupełnić swoją szafę o modne ubrania odsłaniające ciało.

Wśród polecanych zabiegów na cellulit znajdują się:
– Mezoterapia igłowa – zabieg polegający na iniekcjach substancji aktywnych, w tym przypadku rozbijających tkankę tłuszczową i wygładzających skórę. Do tej kategorii zalicza się lipoliza iniekcyjna.
– Karboksyterapia – zabieg polegający na dostarczaniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla z użyciem specjalnego urządzenia. CO2 przyspiesza krążenie krwi, a także sprzyja rozbijaniu tkanki tłuszczowej i jej usuwaniu z organizmu.
– Kriolipoliza – schładzanie skóry z tkanką tłuszczową, co prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych pod wpływem niskiej temperatury.
– Endermologia – rodzaj masażu podciśnieniowego, który ma działanie wyszczuplające i antycellulitowe.

W nowym, wyszczuplonym ciele możesz zaszaleć i bez wstydu zaprezentować swoją figurę na plaży. Sprawdź stylową bieliznę, a także biustonosze Amoena dedykowane dla kobiet po mastektomii, aby wyglądać jeszcze piękniej.