książka dla nastolatka

Chcąc zachęcić nastoletnie dziecko do czytania warto wręczyć mu kilka książek. Oczywiście początkowo może odłożyć je na półkę, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości będzie miał ochotę sięgnąć po lekturę. Ciekawe książki dla młodzieży są wyjątkowo różnorodne, dzięki czemu znalezienie czegoś odpowiedniego dla swojej pociechy nie powinno stanowić ogromnego wyzwania. Warto jednak dać sobie chwilę na zastanowienie! Pochopne podjęcie decyzji zakupowej nie jest najlepszym pomysłem. Być może pomocne okażą się poniższe podpowiedzi.

Osobiste upodobania dziecka

Żaden rodzic nie powinie narzucać dziecku własnych preferencji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zachęcać je do zapoznania się z innym rodzajem literacki, jednak nigdy nie należy do tego zmuszać. Nastolatek potrzebuje swobody, gdyż w innym przypadku zacznie się buntować. Jest to zupełnie normalne zachowanie w okresie dojrzewania. Twoja córka sięga wyłącznie po powieści miłosne? Syn toleruje jedynie książki science-fiction? Nie ma w tym nic złego! Nie warto więc zmienić na siłę ich upodobań. Za kilka lat mogą one diametralnie się zmienić.

Ranking polecanych tytułów

Osoby dorosłe bardzo często nie mają pojęcia, jakie są najlepsze książki młodzieżowe. Wybór “w ciemno” może skutkować wyrzuceniem pieniędzy w błoto. W dobie internetu wystarczy krótka chwila, aby zapoznać się z rankingiem rekomendowanych tytułów. Nie bez powodu cieszą się one ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi. Bardzo często są to bestsellery, które zdobyły pozytywne opinie surowych krytyków literackich. Bardzo ważne jest to, aby książka wręczona nastolatkowi nie była zbyt dziecinna. Taka lektura z pewnością nie spotka się z aprobatą. Młodzi dorośli będą o wiele bardziej zadowoleni z lektur, które wydają się być “zbyt poważne”. Unikanie tematów kontrowersyjnych nie ma sensu, ponieważ nasza pociecha spotyka się z nimi na co dzień.

Mądre i ponadczasowe książki

Ponadczasowe książki młodzieżowe które warto przeczytać powinny znaleźć się w każdym domu. Zawarte w nich wartości zawsze są aktualne, a więc nie ma znaczenia, że zostały napisane wiele lat temu. Nawet, jeśli początkowo dziecko nie wykazuje zainteresowania takimi pozycjami, to wszystko może zmienić się wraz z upływem czasu. Być może potrzebuje ono więcej czasu do tego, aby dojrzeć do przeczytania danego tytułu. Jak już wspomniano, nigdy nie należy zmuszać latorośli do tego, aby przejęła nasze poglądy i upodobania! Tanie książki dla nastolatków można znaleźć w antykwariacie online. To rewelacyjna propozycja dla tych, którzy nie lubią przepłacać!

Lider rynku antykwarycznego w Polsce - ponad pół miliona książek