Zaczynasz mieć problem z wchodzeniem po schodach? Rezygnujesz z części aktywności, bo wiąże się z pokonaniem schodów? Poznaj sposób, w jaki możesz zlikwidować bariery architektoniczne w swoim domu, by znów cieszyć się pełnią życia.

W pewnym wieku pokonywanie schodów może stać się prawdziwym wyzwaniem. Seniorzy zazwyczaj unikają konieczności chodzenia po schodach, a każdej zmiany kondygnacji przygotowują się jak do trudnej wyprawy w góry. Dlatego często rezygnują z tej aktywności, a w konsekwencji nie korzystają z całej powierzchni swojego domu, rzadziej spotykają się ze znajomymi, zaniedbują swoje pasje. Można temu zapobiec! Winda domowa to urządzenie, które pomoże Tobie lub Twoim bliskim w zachowaniu sprawności. Misją firmy Windy Schodowe jest wspieranie Ciebie i Twojej rodziny w codziennym życiu. Poświęć 10 minut na przeczytanie artykułu i dowiedz się:

 • Co to jest winda domowa?
 • Jak winda domowa zmieni Twoje życie?
 • Czy winda może zachęcić Cię do aktywności fizycznej?
 • Jak korzystanie z windy umożliwi rozwój Twoich zainteresowań?
 • Ile kosztuje winda do domu i jakie urządzenie wybrać?

Co to jest winda domowa?

Windy domowe to urządzenia, które pomagają seniorom i osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się między piętrami domu. W zależności od wybranego modelu winda może połączyć parter z pierwszym piętrem lub piwnicę z parterem i piętrem. Winda w domu sprawia, że nie trzeba korzystać ze schodów, co w przypadku seniorów jest szczególnie istotne. Pogarszająca się sprawność fizyczna powoduje, że coraz częściej ich aktywność ogranicza się tylko do jednej kondygnacji. W dalszej części tekstu dowiesz się, jak montaż urządzenia może poprawić życie Twoje lub Twoich bliskich.

Jak winda domowa może zmienić Twoje życie?

Winda domowa Stiltz zlikwiduje barierę architektoniczną – schody. Dzięki temu Ty będziesz mógł wykorzystać zaoszczędzone siły na robienie tego, co dla Ciebie ważne. Pielęgnowanie przyjaźni, aktywność fizyczna, rozwijanie hobby – to wszystko stanie się możliwe. Pamiętaj, aby nie czekać z montażem windy do momentu, gdy samodzielne poruszanie się po schodach będzie całkowicie niemożliwe. O wiele trudniej jest wrócić do aktywnego stylu życia po przerwie niż utrzymywać go cały czas. Winda domowa to doskonały prezent dla dziadków, zaproponuj tę możliwość podczas rodzinnego spotkania.

Jak winda domowa poprawi Twoją aktywność fizyczną?

Oczywiście winda domowa nie wykona całej pracy za Ciebie, ale może zdecydowanie ułatwić Ci podjęcie aktywności. Jeśli problemem jest dla Ciebie wejście na piętro, z windą domową zaoszczędzisz energię, którą przeznaczysz na inne aktywności. Zaufaj nam. Gdy wykonywanie codziennych czynności przestanie być tak męczące i uciążliwe, znajdziesz siły na inne aktywności, np. spacery lub spotkania z przyjaciółmi.

Winda domowa wspomaga rozwój Twojego hobby

Tak! Winda domowa może pomóc Ci pielęgnować Twoje hobby. Jeśli mieszkasz w domu z piwnicą lub piętrem, na pewno w Twoim domu znajdą się pomieszczenia, z których nie korzystasz zbyt często. Może od zawsze marzyłeś o zachwycającej kolekcji egzotycznych roślin? A może masz świetnie wyposażony garaż, w którym uwielbiasz majsterkować? Nie rezygnuj ze swojego hobby tylko dlatego, że masz trudności z pokonywaniem schodów. Wiemy, że nie da się ignorować bólu i że potrafi on skutecznie zniechęcić do podejmowania jakichkolwiek działań. Dlatego zastanów się nad montażem windy w swoim domu. Winda pomoże Ci łatwiej dostać się do pomieszczeń, w których oddajesz się swoim pasjom. 

Winda domowa – inwestycja dla całej rodziny

Nowoczesne windy domowe Stiltz to niezwykle ciche urządzenia. Używając ich, na pewno nie będziesz przeszkadzał rodzinie nadmiernym hałasem. Co więcej, Twoi bliscy z całą pewnością ucieszą się, widząc, że mimo trudności, jaką jest samodzielne pokonywanie schodów starasz się utrzymać aktywny styl życia. 

Windy Stiltz – co je wyróżnia i ile kosztują?

Domowe windy Stiltz to najwyższej jakości urządzenia wyposażone w szereg czujników bezpieczeństwa. Nowoczesny design wind sprawia, że dobrze komponują się z większością wnętrz. Warto wspomnieć, że montaż windy nie wymaga przeprowadzenia generalnego remontu i zazwyczaj trwa jeden dzień. W ofercie firmy Windy Schodowe mamy dwa najpopularniejsze modele wind Stiltz. 

Stiltz Duo – mała winda domowa

Poznaj cechy windy Stiltz Duo i zastanów się, czy urządzenie spełnia Twoje potrzeby. 

 • Do montażu windy wystarczy powierzchnia 105 × 80 cm. 
 • Winda może wjechać na wysokość 4,5 m, czyli połączyć dwie kondygnacje: piwnicę z parterem lub parter z piętrem.
 • Udźwig windy to 170 kg, w windzie mogą jechać jedna lub dwie osoby.
 • Cena windy Stiltz Duo to ok. 75 – 80 tysięcy złotych złotych.

Stiltz Trio – winda dla trzech osób

Winda Stiltz Trio jest nieco większa niż model Duo, mogą w niej jednocześnie jechać dwie osoby lub osoba na wózku inwalidzkim.

 • Zamontowana winda Stiltz Trio zajmuje powierzchnię 110 × 130 cm.
 • Winda wjeżdża na wysokość 6 m, może więc połączyć aż trzy poziomy: piwnicę z parterem i piętrem.
 • Maksymalne obciążenie windy to 250 kg. W tym samym czasie mogą nią jechać trzy osoby lub osoba wraz z wózkiem inwalidzkim.
 • Cena windy Stitz Trio to 80 – 100 tysięcy złotych.


Jedyne, czego żałuję, to to, że tak długo czekałem z montażem windy. To zdanie jednego  z naszych klientów. Z rozmów wiemy, że nie tylko on tak myśli. Pozwól, aby nowoczesna winda domowa pomogła również Tobie w zachowaniu sprawności i życiu pełnią życia! Skontaktuj się z nami, wspólnie zastanowimy się nad likwidacją barier w Twoim domu!