biżuteria sportowa

Zdrowy tryb życia oraz moda na bycie fit z każdym rokiem zyskuje nowych zwolenników i rośnie w siłę. Wraz z nią rozwijają się branże pokrewne oferujące całą gamę ciekawej odzieży, akcesoriów i asortymentu związanego z aktywnym trybem życia. Jedną z nich jest biżuteria sportowa. Jakie ciekawe nowości odnaleźć można wśród asortymentu firm jubilerskich oraz czym powinna charakteryzować się biżuteria sportowa, zaraz podpowiemy.

Trendy w biżuterisportowej

Asortyment biżuterii sportowej z roku na rok staje się coraz bogatszy. Do niezwykle popularnych należą zegarki. Oprócz swojej praktycznej funkcji i treningowej, ich kolorowe oraz wzorzyste bransoletki są nieodłącznym dopełnieniem modnej stylizacji. Coraz bogatsza oferta barw oraz zdobień gumowych bransoletek, które bez problemu można wymieniać wedle własnego uznania, pozwala na rewelacyjne skomponowanie ich ze strojem fitness. Do kolejnych niebywale modnych gadżetów należą charmsy z motywem sportowym. Zawieszki w kształcie roweru, sportowego buta czy rolek to tylko nieliczne z nich. Taki produkt ma jednocześnie funkcję ozdobną, jak i motywacyjną. Dodatkowo personalizuje użytkownika, jego sportowe zainteresowania i pasje. Zabiegiem, który również dodaje indywidualnego charakteru biżuterii, jest grawer. I tu pojawia się kolejna niezwykle ciekawa i nowatorska propozycja biżuterii sportowej, czyli pierścionki i obrączki karbonowe oraz tytanowe, które można grawerować. W zależności od materiału, na wewnętrznym lub zewnętrznym profilu pierścionka możesz umieścić zarówno sportowe symbole, jak i cytaty czy myśli motywacyjne. Czarne pierścionki z karbonu to niezwykle modna i nowoczesna biżuteria świetnie wpisująca się zarówno w sportową jak codzienną stylistykę. Podobnie jest z produktami z tytanu. Grawerowany pierścionek i obrączka karbonowa lub tytanowa to rewelacyjny prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny uwielbiającego sportowe aktywności.

Jakie cechy powinna mieć biżuteria sportowa

W trakcie uprawiania wyczynowych dyscyplin nie zaleca się noszenia biżuterii ze względu na bezpieczeństwo użytkownika. Jednak podczas wykonywania codziennych i rekreacyjnych aktywności fizycznych, akcesoria zdobiące ciało na stałe weszły już do mody sportowej. Wybierając wśród coraz to bogatszego asortymentu firm, oferujących takie ozdoby oprócz ciekawego designu zwróć szczególną uwagę na ich wykonanie. Biżuteria sportowa powinna być jednocześnie mocna, trwała, jak i bezpieczna. Produkty zrobione z wątpliwej jakości materiałów szybko ulegną zniszczeniu. Niewiele osób zwraca uwagę na to, że materiały takie jak złoto czy srebro posiadają w swojej domieszce metale, które korodują w kontakcie ze słonym potem, wodą, środkami dezynfekcyjnymi czy chemią gospodarczą. Przez to szybko ciemnieją i zaczynają brudzić skórę. Korozja powoduje osłabienie łańcuszków czy bransoletek wykonanych ze srebra lub złota, a to grozi ich nieoczekiwanym zerwaniem. Materiałami odpornymi na wymienione powyżej czynniki są znany od wielu lat w jubilerstwie tytan (bez zanieczyszczających domieszek) oraz stosunkowa nowość – karbon. Czysty tytan ze względu na swoje właściwości antyalergiczne, całkowitą obojętność dla organizmu ludzkiego oraz niewchodzenie w reakcje ze środkami chemicznymi na stałe wszedł do branży medycznej, oraz jubilerskiej. W tej drugiej szeroko stosowany jest w salonach peersingu. Kolczyki czy pierścionki tytanowe to jedna z najtrwalszych rodzajów biżuterii. Również zaliczają się do nich pierścionki i obrączki karbonowe. Włókna węglowe to niebywale mocny materiał odporny jednakowo na pot, słoną wodę czy inne substancje. Pierścionek lub damska obrączka karbonowa jest przy tym niebywale lekka, co ponosi komfort podczas jej użytkowania. Nosząc taką biżuterię na co dzień i podczas aktywności sportowych nie musisz się obawiać o jej z niszczenie.