medycyna estetyczna

Któż z nas nie marzy o wiecznej młodości, o jędrnej i napiętej skórze, pozbawionej zmarszczek? Czasami pragniemy odwrócić czas. Czasami sięgamy po medycynę estetyczną, aby pozbyć się piętna odciśniętego na wyglądzie przez chorobę lub wypadek. Zdarza się, że borykamy się z kompleksami związanymi z naszym wyglądem, albo po prostu chcielibyśmy coś w nim nieco zmienić.

Korzystaj tylko ze sprawdzonych gabinetów

Zabiegi związane z medycyną estetyczną oferowane są przez wiele gabinetów. Czasami są to kosmetyczki, czasem kosmetolodzy, a czasami lekarze. Co ważne, nie każdy posiada uprawnienia, które pozwalają mu na wykonywanie poszczególnych zabiegów. Zawsze, najlepiej jest zdecydować się na wizytę u specjalisty, jakim jest lekarz medycyny estetycznej. Wizyta może okazać się droższa od tej, u znajomej kosmetyczki, ale z pewnością nie odciśnie ona piętna na naszym zdrowiu i bezpieczeństwie!

Lekarz, którego specjalizacją jest medycyna estetyczna posiada nie tylko sprawdzone i certyfikowane preparaty, ale również umiejętności. To bardzo ważne przy wszystkich zabiegach, związanych z poprawą naszego wyglądu.

Fachowa porada

Niezależnie od tego, czy chcemy wykonać lifting twarzy, powiększyć usta, zdecydować się na botoks lub lipolizę – zawsze potrzebna jest konsultacja ze specjalistą. Powinien on ocenić kondycję naszej skóry oraz zaproponować nam zabieg, który będzie dla nas najlepszy. Może się bowiem okazać, że procedura wybrana przez nas będzie zbyt inwazyjna w kontekście do potrzeb. Czasami nie potrzeba skalpela i z powodzeniem można zastąpić go innymi metodami leczenia.

Jak rozpoznać dobry gabinet?

Profesjonalna medycyna estetyczna przede wszystkim posiada gabinet. Może być to klinika, a może być to niewielki, estetycznie i schludnie urządzony gabinet. Znajdziemy w nim lekarza, który umówi nas na konsultację.

Podczas pierwszego spotkania, ekspert powinien zapytać nas nie tylko o to, z jaką sprawą do niego przychodzimy. Bardzo ważne jest również przeprowadzenie wywiadu. Lekarz zapyta nas o choroby, przyjmowane leki i inne problemy zdrowotne. To bardzo ważne, ponieważ niektóre ze schorzeń lub medykamentów mogą dyskwalifikować nas jako kandydatów do konkretnego zabiegu.

Dobry lekarz poinformuje nas o zaletach i wadach proponowanego zabiegu. Opowie też o krokach, które będzie wykonywać, dzięki czemu nie zostaniemy zaskoczeni, np. bolesnością.