lampa skandynawska

Styl skandynawski to dzisiaj jeden z najchętniej wybieranych trendów wnętrzarskich. Pełne naturalnego światła, jasne, ale też przytulne aranżacje podbiły serca miłośników wzornictwa także w Polsce. We wnętrzach w stylu scandi istotne znaczenie ma właściwe oświetlenie. Co warto wybrać?

Lampy w skandynawskim stylu – czyli jakie?
W północnej części Europy, gdzie przez część roku panuje noc polarna, oświetlenie domu jest bardzo ważne. Właśnie dlatego styl skandynawski kładzie tak duży nacisk na stworzenie aranżacji świetlnych zapewniających codzienny komfort w połączeniu z praktycznymi rozwiązaniami.

Lampy w stylu skandynawskim są przede wszystkim proste, wykonane z materiałów naturalnych, delikatnie rozpraszają światło, aby dać klimatyczny efekt. Cechą wnętrz scandi jest wiele różnych źródeł światła – nie tylko lampa sufitowa, ale też lampy dodatkowe jak podłogowa, ścienna, stołowa. Dopełnieniem jest oświetlenie dekoracyjne – lampiony czy świeczki, które tworzą charakterystyczną dla tych wnętrz atmosferę hygge.

Modne lampy skandynawskie – co wybrać?
Styl skandynawski świetnie komponuje się z różnymi wariantami lamp – tymi nowoczesnymi oraz klasycznymi. Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się:

Lampy wiszące z długim kablem – najczęściej zwieszane nad blatem stołu w kuchni albo jadalni. Do wyboru jest wiele modnych modeli z kloszami szklanymi, metalowymi, rattanowymi. Takie lampy skandynawskie zapewniają klimatyczne, ale jednocześnie silne oświetlenie.

Lampy z metalowymi kloszami – oświetlenie w stylu industrialnym w formie lamp sufitowych, ściennych i podłogowych. Najpopularniejsze kolory to biały, kremowy, czarny i szary.

Lampy z żarówkami Edison – żarówki typu Edison dają ciepłe światło, które tworzy przytulną atmosferę. Ich dekoracyjne kształty wprowadzają do wnętrz wymiar retro.

Lampy stojące na trójnogu – efektowne lampy skandynawskie na drewnianym albo metalowym trójnogu wykończone prostym abażurem. Doskonałe do ustawienia przy fotelu lub do rozświetlenia ciemnego kąta.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.casabianca.pl