rafting

Przewiduje się, że w Indiach rynek turystyki przygodowej i turystyki aktywnej wzrośnie przy CAGR na poziomie 17,4% od 2017 do 2023 r., Jak wynika z danych. Co więcej, współczesny podróżnik jest bardziej zainteresowany lokalnymi doświadczeniami i działaniami. Turystyka wykracza poza popularne miejsca, a podróże i wycieczki w popularnych lokalizacjach rosną w tempie 178%.

Sporty przygodowe mogą zaoferować ci niezapomniane wrażenia. Ale niezbędne środki ostrożności są niezbędne. Wędrówki i wycieczki przygodowe są bardziej narażone na nieprzewidziane zdarzenia, takie jak obrażenia lub gorzej. Przed zaplanowaniem takich działań upewnij się, że zastanawiasz się również nad wykupieniem planu ochrony ubezpieczeniowej.

Pomimo wszystkich przeciwności, istnieje wiele sportów przygodowych dla bardzo potrzebnego przypływu adrenaliny. Dzięki wymaganej ochronie możesz cieszyć się wspaniałymi możliwościami uprawiania sportów przygodowych w Indiach.

Oto lista najlepszych doświadczeń zmieniających życie, jakie możesz zrobić

●        Trekking

Trekking to jeden z najpopularniejszych sportów przygodowych w Indiach. Indie są wspaniale otoczone górami, w tym Himalajami, płaskowyżami Aravalli, Nilgiris i innymi. Jednak to Himalaje są bardziej popularne jako miejsca trekkingowe. Dokładnie co roku średnio 2 000 000 wędrowców wyrusza w podróż do Uttarakhandu.

Niektóre z najbardziej znanych wędrówek w Indiach to wędrówka po lodowcu Rupkund Lake, wędrówka Gangotri, wędrówka Gomukh, wędrówka na lodowiec Pindari itp. Jak wspomniano wcześniej, trekking sportowy jest otwarty na wiele ryzykownych podróży. Adventure Sports okładka plan ubezpieczeń od Bajaj Finserv oferowane pod kieszeni Ubezpieczenia i Zapisów można zapewnić niezbędną ochronę ubezpieczeniową spacerowe.

●        Rafting

Jako sporty przygodowe rafting stał się najbardziej pożądaną aktywnością w ciągu ostatnich kilku lat. To hardcorowy sport przygodowy przeznaczony wyłącznie dla poszukiwaczy przygód. Obecnie garstka operatorów zapewnia rafting, ale większość z nich jest dostępna na niecodziennych górskich trasach. Manali, Coorg, Rishikesh, Zanskar, Teesta i Bramhaputra to znane miejsca, w których można uprawiać rafting.

●        Wspinaczka

Wspinaczka jest prawdopodobnie drugim najpopularniejszym sportem przygodowym po trekkingu. Jeśli chcesz sprawdzić swoją kondycję i energię, ten sport jest dla Ciebie odpowiedni. Możesz także uprawiać wspinaczkę skalną w wielu miejscach w Indiach. A jeśli szukasz jakiejś poważnej przygody, możesz wybrać się na naturalne wspinaczki w Sikkim, Himachal Pradesh, Miyar Valley, Mahabaleshwar. W dzisiejszych czasach powszechne jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej przed wyjazdem. Możesz również skorzystać z planu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, aby uzyskać pełną ochronę podróży.

●        Kolarstwo górskie

Singalila w Bengalu Zachodnim i Silk Route of Sikkim to najczęstsze trasy trekkingowe, które ostatnio zyskały popularność wśród rowerzystów górskich. Należy pamiętać, że ten sport przygodowy jest przeznaczony wyłącznie dla osób posiadających umiejętności zawodowe i posiadających ubezpieczenie rowerowe.

●        Sporty wodne

Krótka podróż z Pune do Mumbaju do Goa może być całkowicie spokojnym czasem spędzonym tylko na zagłębianiu się w najbardziej wymagające sporty wodne dostępne w Indiach. Sporty wodne to jedna z najszybciej rozwijających się części szybko rozwijającej się części turystycznej, od wakeboardingu po windsurfing i narciarstwo wodne. Możesz również wykupić ubezpieczenie na podróż po Pune Goa, aby finansowo pokryć wszelkie nieszczęścia, które mogą się zdarzyć podczas podróży.

Podsumowując, tutaj masz do wyboru kilka sportów przygodowych. Niektóre z nich wymagają pewnej sprawności fizycznej, a niektóre z nich mogą dać ci drogę do ekstazy.   Ale powinieneś skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej, aby uchronić się przed stratami finansowymi podczas podróży.