peruki naturalne

Peruki naturalne, czyli takie, do których produkcji wykorzystywane są włosy ludzkie, cieszą się największą popularnością na rynku. Jakość wykonania, imitacja prawdziwej fryzury i możliwość modelowania to główne powody ich popularności. Trwała na lata dzięki odpowiedniej pielęgnacji odwdzięczać się będzie zawsze pięknym wyglądem przyciągającym wzrok zazdrosnych osób. 

Materiały

Wysoka cena idzie w parze z jakością, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Mało która peruka stworzona została z włosów tylko jednej osoby. Zazwyczaj jest to mieszanka włosów o podobnych, niemalże identycznych parametrach, lecz od kilku różnych osób. Na poszukiwanie odpowiedniej peruki naturalnej warto poświęcić więcej czasu, ponieważ często jest to jeden większy zakup na lata. Odpowiednio pielęgnowana peruka wytrzyma wiele wspólnych chwil, umilając codzienne funkcjonowanie. Peruki naturalne to nie tylko włos, lecz również czepek. Jest on częścią peruki, która w sposób ciągły utrzymuje kontakt ze skórą głowy. Materiały wykorzystywane do produkcji są hipoalergiczne i sprzyjające ciągłemu użytkowaniu. Producenci co rocznie prześcigają się w nowych technologiach i zastosowanych surowcach. 

Trwałość

Wytrzymałość peruki naturalnej jest ściśle powiązana z jakością pielęgnacji. Zadbana i dobrze przechowywana wytrzyma długie lata jako część użytkowej garderoby. Większość peruk naturalnych wykonywana jest poprzez dokładne i ręczne przyszywanie włosów do czepka. Skutkuje to wysoką jakością wykonania odporną na upływ czasu. Przestrzeganie zasad poprawnej pielęgnacji, skutecznie wydłuży żywotność peruki:

  • po każdym użytkowaniu należy ją wyczesać oraz rozplątać
  • w zależności od czynników zewnętrznych powinna być myta w okresie nie dłuższym niż miesiąc
  • do mycia wykorzystywać należy dedykowany szampon, balsam oraz letnią wodę
  • dokładne suszenie zabezpieczy perukę przed szkodliwą pleśnią
  • przechowywana powinna zostać na specjalnym stojaku w miejscu z dala od promieni słonecznych

Odpowiednia aplikacja

Sposób zakładania peruki w sposób bezpośredni przekłada się na jej żywotność. Po dopasowaniu czepka perukę należy aplikować, począwszy od frontu głowy. Mocnym ruchem należy naciągnąć ją w kierunku potylicy, następnie dopasowywać ją po bokach w sposób krzyżowy. Jeśli peruka będzie zakładana zawsze w ten sam sposób, materiał nie ulegnie tak szybkiemu zniszczeniu, jak gdyby każdorazowa aplikacja odbywała się w sposób przypadkowy i chaotyczny. Wszystkie wyżej wymienione czynniki składają się na żywotność peruk naturalnych. Warto więc poświęcić więcej czasu, aby skutecznie przedłużyć żywotność peruki.