Pościel w kwiaty kojarzy się nam głównie z kompletami pościeli w domach naszych babć. Kwiatowe wzory najczęściej były wyhaftowane i przywodziły na myśl folklorystyczne wnętrza. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Kwiatowe wzory na pościeli są delikatne, stonowane kolorystycznie i w większości wypadków są to wzory naniesione w sposób maszynowy. Odchodzimy już od rozlicznych i kolorowych zdobień, ale efekt jest taki sam – po prostu doskonały. Kwiatowe pościele zdecydowanie lepiej wyglądają w nowoczesnych wnętrzach sypialni.

Pościel w kwiaty na wszystkie pory roku

Większość z nas jest entuzjastami kwiatowych i roślinnych motywów na pościeli. Bez względu na porę roku wybieramy pościel w kwiaty, liście lub wzory pełnych kwiatowych aranżacji. Wybór wzorów jest tak duży, że niewątpliwie każdy odnajdzie poszewki we wzory, które będą pasowały do nowoczesnego wnętrza Twojej sypialni. Najbardziej popularnym okresem w ciągu roku, w którym szukamy kompletów pościeli w kwiaty, jest późna zima – początek wiosny. Ten okres szczególnie dokucza naszemu dobremu samopoczuciu, dlatego poszukujemy początkowych oznak wiosny. Otaczanie się roślinnością i jej motywami, pomocnie wpływa na nasz nastrój. Jest wiele sposobów ożywienia aranżacji, ale w sypialni najlepiej wypróbuje się zmiana kompletu pościeli. Nie dość, że jest to najtańszy i najprostszy sposób, to prócz tego najszybszy, od razu nastawia nas optymistycznie. Zważywszy na porę roku wybierzmy tylko dopasowany rodzaj materiału. W okresie zimowym lepiej sprawdzi się pościel bawełniana natomiast latem, pościel satynowa.

Pościel glamour w motywy kwiatowe

Pościel w kwiaty kojarzy się nam z folklorystycznymi akcentami lub typowo ze stylem skandynawskim czy boho. Zdziwimy Was teraz, ale jest wręcz przeciwnie. Znane współcześnie pościele w kwiaty, idealnie dostrajają się do mebli glamour, znajdujących się w eleganckich sypialniach.

Wnętrza umeblowane w takiej stylizacji potrzebują pewnych elementów wyposażenia, które je ocieplą i sprawią, że wydadzą się przyjemniejsze i mniej luksusowe. Pościel w kwiaty świetnie się do tego nadaje. Ewidentnie powinna to być poszewka ze złotym lub srebrnym wykończeniem, w zależności od pozostałych dekoracji w sypialni. Częściej wybieramy także tekstylia w pastelowych kolorach, ale ostre kolory tkanin także są mile widziane.

Najmodniejsze motywy kwiatowe na pościeli

Wśród wielorakich pościeli w kwiaty możemy wyszukać zarówno wzory kwiatów ogrodowych, liści, ale także pościel w kwiaty polne. Rodzaj wzorów również różni się od siebie. Jedne komplety udekorowane są dużymi motywami piwonii czy róż, inne małymi kwiatuszkami stokrotek czy maków.

Popularne są także tak zwane dmuchawce, ale o wiele częściej wyszukiwane są pościele w kwiaty polne w określonym kolorze. Z łatwością także wyszukamy wzory lawendy lub całych krzewów japońskich wiśni. Możemy spotkać się również z poszewkami dwustronnymi. Z jednej strony widzimy kolorową kompozycję kwiatów, z drugiej gładką teksturę w jednym kolorze.

Pasujący rozmiar pościeli w kwiaty

Rozmiar pościeli do sypialni w stosunku do wybranego wzoru, także ma znaczenie. Im większa powierzchnia materiału tym wzór dostrzegalny na pościeli przyzwoiciej się zaprezentuje. Szablonowy rozmiar to pościel 160×200. To rozmiar, który przebojowo pasuje do łóżka jednoosobowego w rozmiarze 120×200, a także jest idealny dla pary sypiającej w łóżku sypialnianym dla dwóch osób. Chociaż w tym przypadku lepsze będą pościele 180×200 oraz pościel 220×200. Przy takiej szerokości można mieć pewność, że każda z osób będzie mogła dobrze się okryć a przy okazji wzór naniesiony na tkaninie będzie dobrze widoczny. Pościelone łóżko będzie wyglądać niczym usiana kwiatami łąka.