tłuszcz

Nadmiar tłuszczu na ciele stał się obecnie głównym problemem zdrowia i urody, szczególnie wśród kobiet. Podczas metabolizowania pożywienia kwasy tłuszczowe w naszych produktach jadalnych łączą się ze sobą, co powoduje poszerzenie talii lub pulchnych ramion. Najczęstsze rodzaje tłuszczów odpowiedzialnych za obrócenie naszej figury są pucołowate: 

 1. Tłuszcze trans
 2. Wielonienasycone
 3. Jednonienasycone
 4. Sterole 

Jeśli uważasz, że proszek do spalania tłuszczu lub sprzęt do ćwiczeń sprawi, że z dnia na dzień będziesz szczupły, nie jest to prawdą. Zamiast wybierać się na przynęty reklamowe tych produktów, potrzebujesz niezawodnej techniki, która zapewnia niezawodne wyniki. Jeśli chodzi o dostępność obecnych czasów, istnieją dwie niezawodne techniki usuwania tłuszczu, tj

 1. Abdominoplastyka 
 2. Liposukcja

W tym artykule zrozumiesz proces abdominoplastyki i jej potencjalne ryzyko dla zdrowia. 

Co to jest abdominoplastyka?

Abdominoplastyka jest również znana jako operacja plastyczna brzucha we wspólnym języku. Jest to niewidoczny procesor kołowy do usuwania tłuszczu i skóry z ciała. Chirurg musi stworzyć duże instytucje, dlatego poddają pacjenta znieczuleniu ogólnemu. Podczas zabiegu skóra pacjenta jest oddzielana od mięśni brzucha. Jak sama nazwa wskazuje, ta operacja jest przeznaczona tylko dla okolicy brzucha. Po rozdzieleniu skóry napinają mięśnie i nakładają szwy. Warstwa skóry jest rozciągana, aby nakładać się na napięte mięśnie, a pozostałe tkanki są usuwane. Po nadaniu pożądanego kształtu zamykają nacięcie i nakładają odpowiedni opatrunek. Plastyka brzucha jest złożonym i czasochłonnym procesem, który wymaga 4-5 godzin pracy. 

Warunki oznaczające, że kwalifikujesz się do abdominoplastyki lub nie 

 1. Abdominoplastyka jest surowo zabroniona, jeśli jesteś w ciąży. 
 2. Wskazane jest rzucenie palenia i spożywania alkoholu co najmniej 1 miesiąc przed zabiegiem. 
 3. Ludzie, którzy tracą elastyczność skóry, są idealnymi kandydatami. 
 4. Nigdy nie poddawaj się abdominoplastyce, jeśli poziom odporności jest niższy niż normalnie, ponieważ organizm potrzebuje dużo czasu na wyleczenie z ran po nacięciu. 
 5. Pacjenci cierpiący na choroby zagrażające życiu, takie jak chancer, HIV lub cukrzyca, nie są odpowiednimi kandydatami. 

Główne zagrożenia związane z operacją zakładki na brzuch 

Jeśli skontaktujesz się z chirurgiem brzucha, nigdy nie zapomnij zapytać o potencjalne ryzyko. Dla Twojej wygody przy tworzeniu listy pytań wymieniamy kilka ważnych punktów poniżej. 

 1. Chirurdzy oddzielają skórę od mięśni brzucha, co może powodować drętwienie. Zasadniczo jest to tymczasowe, ale w niektórych przypadkach pacjenci muszą cierpieć na stałe. 
 2. Jeśli w klinice pracuje niewykwalifikowany chirurg, wyniki mogą być niezadowalające. Nieprawidłowe nakładanie się skóry na napięte mięśnie powoduje luźną skórę, która może wymagać drugiej operacji. 
 3. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że abdominoplastyka wiąże się z bliznami. W chirurgii częściowej linie blizn są wyblakłe, ale poważna operacja skutkuje dużymi bliznami, które pozostają trwale na ciele. 
 4. Istnieje również możliwość zakażenia z powodu niehigienicznych warunków na stole operacyjnym lub złego stylu życia po operacji. 

Abdominoplastyka jest jednym z najbardziej niezawodnych procesów usuwania tłuszczu z brzucha na rynku. Uzyskujesz natychmiastowe rezultaty, ale nigdy nie zapominaj o ostrożności.