gorset

Choć dobrze wiemy, że dieta i ćwiczenia są kluczowe na drodze do idealnej sylwetki, nie wszystkie partie ciała mogą wyglądać świetnie tylko dzięki temu. Dla wielu pań kłopotliwe w sylwetce są brzuch oraz talia. Warto wiedzieć, że w tej kwestii można znaleźć małego pomocnika – gorset wyszczuplający.

Kiedy zakładać gorset?

Gorsety wyszczuplające mają świetny wpływ na naszą figurę. Dzięki nim możliwe jest spłaszczenie wystającego brzuszka oraz wygładzenie wszelkich fałdek. Dodatkowo ich konstrukcja sprawia, że talia jest podkreślona i wyraźniej zarysowana, a biust uniesiony i optycznie powiększony. Chętnie zakładamy je zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień, gdy chcemy poczuć się bardziej zgrabne i sexy. Gorsety wyszczuplające warto zakładać pod obcisłe sukienki. Idealnie sprawdzą się pod modele z rękawami lub bez nich np. pod sukienki hiszpanki oraz na ramiączkach. Ponadto to bardzo dobre rozwiązanie, by uzyskać idealną sylwetkę pod obcisłymi spódnicami np. ołówkowymi i spodniami. Gorset świetnie sprawdzi się także pod podkreślającymi figurę bluzkami i koszulami. Warto wiedzieć, że można go zakładać do ćwiczeń w celu wyrzeźbienia wąskiej talii oraz ujędrnienia skóry.

Jakie są przeciwwskazania do noszenia gorsetów?

Mimo iż gorset daje niesamowite efekty, warto wiedzieć, że nie każdy może go nosić. Istnieje szereg przeciwwskazań do stosowania tego sposobu poprawiania figury. Wśród najważniejszych wyróżnić można ciążę oraz połóg. Ponadto gorsetu nie powinny nosić osoby z chorobami układu pokarmowego, takimi jak refluks oraz wrzody żołądka, a także cukrzycą. Ponadto niebezpieczne może być noszenie gorsetu w czasie okresu oraz spanie w nim.

Rodzaje gorsetów

Podstawowy podział gorsetów oparty jest na długości konkretnego modelu. Jednym z typów tej bielizny jest tzw. overbust. To gorset, którego górna część zasłania biust. Jego wykończenie może być proste, w kształcie serca lub mocno wycięte (model idealny do głębokich dekoltów). Dzięki niemu biust jest bardzo mocno podkreślony. Na rynku można znaleźć 2 rodzaje gorsetów typu overbust: długi oraz krótki. Pierwszy z nich kończy się w okolicy bioder, dzięki czemu modeluje także podbrzusze, z kolei drugi na wysokości pępka lub kilka centymetrów pod nim. Kolejnym typem, najrzadziej spotykanym, jest gorset midbust. Sięga do połowy biustu. Na rynku najpopularniejsze są gorsety wyszczuplające typu underbust. Ich górna krawędź znajduje się pod biustem. Konstrukcja umożliwia podniesienie i podkreślenie biustu, jednak w mniejszym stopniu niż w przypadku modelu overbust. Dostępne są różne długości gorsetów. Bardzo ciekawą propozycją jest model waspie, który jest najkrótszym pośród underbust i jego zadaniem jest jedynie podkreślenie i wysmuklenie talii.

Jakie zapięcie może mieć gorset?

Standardowymi rozwiązaniami w kwestii zapięć gorsetów wyszczuplających są haftki oraz zamek. Dzięki stopniowej regulacji haftek, są one bardziej uniwersalne – istnieje możliwość dopasowania obwodu gorsetu do zmieniającej się, na skutek utraty lub zyskania kilogramów, sylwetki. Ponadto są one niewidoczne pod ubraniem. Decydując się na gorset z zamkiem, warto zwrócić uwagę na to, aby posiadał dodatkowe zapięcie na 2-3 haftki w jego górnej części, co pozwoli na uniknięcie niespodziewanego rozpięcia się gorsetu. Warto zaznaczyć, że zamek może odznaczać się pod bardzo obcisłymi, cienkimi ubraniami. W ofercie sklepów z bielizną znaleźć można gorsety nierozpinane, jednak ich ubieranie i rozbieranie może być bardzo kłopotliwe.

Jakie kolory gorsetów dostępne są na rynku?

Rynek gorsetów wyszczuplających stale się poszerza. Bielizna ta zazwyczaj występuje w kolorze czarnym oraz beżowym. Dzięki temu jest uniwersalna i nadaje się pod większość damskich ubrań. Ponadto warto podkreślić, że w wielu sklepach coraz częściej znaleźć można gorsety w innych kolorach – białe, różowe czy niebieskie. Ciekawą propozycją są bardzo seksowne koronkowe gorsety wyszczuplające. Nieco bardziej ekstrawaganckim kobietom do gustu mogą przypaść modele we wzory – w panterkę, moro czy kwiaty.