dom

Ostatnimi czasy coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych firan na rzecz rolet i żaluzji. Ponieważ dobrze dobrana osłona na okno, powinna nie tylko ładnie wyglądać, ale i także skutecznie zaciemniać pomieszczenie na czas nocnego spoczynku lub w trakcie wyjątkowo słonecznego dnia. Zatem jak dokonać najlepszego wyboru?

Rolety wewnętrzne — rodzaje i zastosowanie

Szukając wymarzonej rolety wewnętrznej, można zdecydować się na osłonę wykonaną z materiału, który umożliwi kontrolowanie stopnia naświetlenia danego pomieszczenia oraz będzie stanowił piękną ozdobę wnętrza. Takie rolety materiałowe są robione na wymiar i umieszczane na oknach za pomocą specjalnych kaset z prowadnicami. Kolejny rodzaj rolety wewnętrznej to model dzień noc, czyli roleta składająca się z dwóch różnych materiałów, które mają odmienne parametry. Zwykle są to pasy zaciemnionego materiału przeplatane pasami prześwitującego materiału, które razem tworzą piękną i spójną całość. Ostatnią propozycją będą rolety dachowe, czyli produkty specjalnie dostosowane do skośnych okien dachowych znajdujących w wielu domach jednorodzinnych.

Kiedy warto zdecydować się na rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można nie tylko skutecznie osłonić wnętrze przed słońcem, ale także ochronić je przed ewentualnym włamaniem. Nowoczesne rolety zewnętrzne mogą różnić się między sobą kształtem, budową, a także sposobem montażu. W sklepach branżowych klienci znajdą kilka rodzajów rolet zewnętrznych takich jak:

  • rolety adaptacyjne
  • rolety owalne
  • rolety nadstawne
  • rolety integro 
  • rolety antywłamaniowe

Ważne, by dobrze dopasować wybraną roletę do elewacji budynku oraz wybierać produkty, które są proste i wygodne w obsłudze. Ponadto roleta zewnętrzna powinna również odpowiednio zabezpieczyć budynek przed utratą ciepła. 

Funkcjonalne żaluzje do nowoczesnych wnętrz

Żaluzje Bytom są niezwykle praktyczne i świetnie sprawdzają się w biurach, hotelach, a także w mieszkaniach. Ponieważ precyzyjnie wykonane żaluzje skutecznie ochronią wnętrze przed wysokimi temperaturami oraz przed spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Poza tym klienci mogą z powodzeniem dopasować dla siebie optymalny rodzaj żaluzji, wybierając pomiędzy modelami plisowanymi, poziomymi lub pionowymi.

Szukając najlepszej osłony na okna do nowoczesnego wnętrza, warto także sprawdzić trwałość materiału, z jakiego wykonano daną roletę lub żaluzję oraz jego odporność na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Nie bez znaczenia będzie również wygląd zastosowanego rozwiązania, ponieważ idealne żaluzje lub rolety powinny dobrze współgrać z wystrojem wnętrza i elewacją budynku.