niemowlę

Wysokiej klasy rożki niemowlęce mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Pełnią rolę komfortowego otulacza, kołderki lub kocyka. Występują w wielu kolorach (np. niebieskim, różowym, granatowym, karmelowym i beżowym), a do tego są połączeniem nietuzinkowych motywów, zdobień i precyzyjnie wykonanych detali. Usztywniane rożki to gwarancja ochrony przed chłodem i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Jednocześnie można mieć pewność, że zapewnią dziecięcej skórze maksymalną oddychalność.

Rożki niemowlęce – co za nimi przemawia?

Maluch, który znajdzie się w rożku niemowlęcym poczuje się dużo bezpieczniej oraz swobodniej. Ma to wpływ m.in. na jego samopoczucie. Takie akcesoria sprawdzają się np. podczas noszenia malucha na rękach (w domu oraz w plenerze). Nowocześnie i starannie zaprojektowane rożki niemowlęce niosą za sobą wiele zalet, a mianowicie:

  • ułatwiają trzymanie noworodka,
  • ułatwiają karmienie malucha,
  • pozwalają mamom na znalezienie wygodnej pozycji przy przystawianiu dziecka do piersi,
  • są niezwykle funkcjonalne, gdyż rodzice często sięgają po nie w roli śpiworka.

Kluczowe jest to, że tworzy się je z wysokiej klasy materiałów (głównie bawełna, a wypełnienie stanowi antyalergiczna włóknina silikonowa), co skutkuje poprawą wytrzymałości oraz trwałości. Rożek niemowlęcy powinien stanowić niezbędne wyposażenie dla każdej mamy, która znajduje się w szpitalu i chce się zatroszczyć o swoją pociechę na jak najwyższym poziomie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze rożków niemowlęcych?

Przy wyborze rożków niemowlęcych ważne jest to, aby kierować się bezpieczeństwem oraz komfortem własnego dziecka. Dzięki temu rodzice nie popełnią żadnych błędów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić o wsparcie bardziej doświadczonych opiekunów, tak aby w krótkim czasie odnaleźć na rynku wartościowe propozycje i to na nich skupić swoją uwagę.

Rożki niemowlęce powinny być wykonywane z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów (antyalergicznych). Dodatkowo muszą być łatwe w obsłudze. Rodzice mają do dyspozycji rożki zapinane na rzepy oraz wiązane na kokardkę. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza pierwsza opcja. Jeśli chodzi o obecność usztywnianej warstwy, warto mieć na uwadze to, że w ten sposób rodzice gwarantują sobie pewniejszy i stabilniejszy chwyt. Elementem, którego nie powinno się lekceważyć jest też certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Takie modele powinny być rozpatrywane w pierwszej kolejności. Na całe szczęście dostępne na rynku rożki można kupić w bardzo przyzwoitej cenie.