Samochód na doby

Każdy, kto decyduje się na wypożyczenie samochodu, ma do wyboru kilka opcji. Jedną z nich jest wynajem dobowy. Usługa ta cieszy się bardzo dużą popularnością – bez względu na to, czy pojazd potrzebny jest do celów prywatnych, czy biznesowych.

Samochód na doby – na czym to polega?

Dobowy wynajem aut to nowoczesna usługa transportowa, która od strony formalnej przypomina najem długoterminowy. Różnica odnosi się do okresu, na jaki wypożyczalnia udostępnia pojazd klientowi. W omawianym przypadku wynosi on przeciętnie 1-30 dni, niemniej kluczowe znaczenie mają tu zasady obowiązujące w danej firmie. Jak podkreślają przedstawiciele PANEK CarSharing, samochód na doby to rozwiązanie idealnie sprawdzające się na czas wyjazdów służbowych i turystycznych, a także w wielu innych sytuacjach, np. gdy ktoś chce przetestować konkretny model przed zakupem.

Samochód na doby – gdzie i jak wynająć?

W wielu miejscach w Polsce można obecnie wynajmować samochody na doby. Łódź oraz inne duże miasta to główne ośrodki, gdzie wypożyczalnie prowadzą działalność. Oferty poszczególnych firm można sprawdzić w internecie, porównując je pod kątem zawartości oraz ceny. W celu zawarcia umowy należy się zgłosić do biura wypożyczalni, niemniej istnieje opcja wcześniejszej rezerwacji wybranego samochodu przez telefon lub online. Osoba wypożyczająca samochód na doby musi mieć ważne prawo jazdy i nierzadko też ukończony 21. rok życia. W każdej wypożyczalni obowiązują inne zasady najmu, dlatego warto zapoznać się z regulaminem. Na ogół wynajęty pojazd da się zwrócić w innym mieście – pod warunkiem, że wypożyczalnia ma tam swoje punkty.

Podpisując umowę, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Dotyczą one m.in. tankowania, dziennego limitu kilometrów czy wyjazdu wynajętym samochodem za granicę. Kierowca musi ponadto pamiętać, że różne udogodnienia nie zwalniają go z odpowiedzialności za auto. O związane z tym sprawy najlepiej zapytać pracowników wypożyczalni, co pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek.