skup aut

Mówi się, że posiadacz samochodu dwa razy jest zadowolony: jak kupuje i jak sprzedaje auto. Zarówno jedno jak i drugie często bywa żmudnym i trudnym procesem. Możesz próbować sprzedać auto na własną rękę. Wtedy musisz je przygotować do oglądania – wypucować karoserię, wyprać tapicerkę itp.  Czeka cię dodawanie ogłoszeń, odświeżanie ich i wizyty potencjalnych kupców, którzy będą wybrzydzać i marudzić. W końcu, zrezygnowany i zmęczony sprzedaż swój samochód za zdecydowanie mniej niż chciałeś. A przecież życie trzeba sobie ułatwiać. Dlatego warto skorzystać z oferty skupu aut.

Jak wygląda sprzedaż do skupu aut?

Procedury sprzedaży aut są w każdym punkcie skupu bardzo podobne. Skup aut Radom posłuży jako przykład. Od czego zacząć? Najlepiej od wypełnienia formularza online dostępnego na stronie skupu lub wykonania telefonu na podany numer. Następnie konsultant nieodpłatnie oszacuje wartość samochodu. Do skupu aut Radom przyjmowane są auta różnych marek, uszkodzone, powypadkowe, nowe i stare, osobowe i dostawcze. Oznacza to, że nie musisz się obawiać czy skup zainteresuje się twoim samochodem. To jest tylko sprawa porozumienia w kwestii ceny. Jeśli obie strony się dogadają, dochodzi do finalizacji transakcji. I tu mamy kolejne ułatwienie – nie musisz przygotowywać auta ani nigdzie nim jechać. To skup przyjedzie do ciebie. Pracownik skupu odbierze sprzedawany samochód za darmo z dowolnego, wskazanego przez sprzedawcę, miejsca na terenie miasta czy nawet województwa. Może to zrobić nawet w dniu zgłoszenia, albo w innym wygodnym dla klienta terminie.  

Na czym polega wycena auta?

Podczas wyceny twojego samochodu specjalista ze skupu musi wziąć pod uwagę wiele czynników. Cała procedura jest przejrzysta i odbywa się na oczach sprzedającego. Trzeba pamiętać, że każdy samochód jest indywidualnym przypadkiem i często porównania z ,,autem sąsiada z tego samego rocznika” nie mają sensu. Czynnikami wpływającymi na podwyższenie wartości samochodu mogą być:

  • niski przebieg,
  • typ silnika,
  • dodatkowe wyposażenie, np. alufelgi, skórzane siedzenia, automatyczna klimatyzacja itp.,
  • pozytywna historia pojazdu, czyli: prywatny i pierwszy właściciel, auto krajowe, regularnie serwisowane, bezwypadkowe,
  • automatyczna skrzynia biegów,
  • ważna gwarancja producenta,
  • dobrze zachowane wnętrze,
  • metalizowany lakier bez rys,
  • komplet opon zapasowych.

Oczywiście czynniki odwrotne, czyli wysoki przebieg, wypadkowa historia, podstawowe wyposażenie itp., skutkują obniżeniem ceny. Pracownicy skupu dokonują wyceny na podstawie bieżącej ceny rynkowej danego samochodu, więc obie strony powinny być zadowolone.

Co z dokumentami i formalnościami?

Nikt z nas nie lubi wypełniania stosu dokumentów niezbędnych do sprzedaży czy kupna samochodu. Jeśli zdecydujesz się oddać swój pojazd do Skupu aut Radom, to już nie jest twój problem. Pracownik, który przyjedzie zabrać samochód, będzie miał przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty. Najważniejsza jest oczywiście umowa kupna-sprzedaży. Bez niej nie możesz wyrejestrować pojazdu i wypowiedzieć umowy u dotychczasowego ubezpieczyciela. Ty kupujesz lub sprzedajesz auto raz na kilka lat i nie masz ani wiedzy, ani wprawy, żeby dokładnie i szybko załatwić niezbędne formalności. Fachowiec ze skupu załatwia takie sprawy codziennie, więc zrobi to dobrze i sprawnie. Wszystkie dokumenty wypełniane są przy tobie i otrzymujesz je do ręki. Pieniądze za sprzedany samochód też dostajesz bezpośrednio do ręki, bo wszystkie transakcje w Skupie aut Radom, i w większości innych skupów, są zawsze gotówkowe. Dzięki temu nie będziesz tracić nerwów czekając na przelew. 

Podsumowując, jeśli zależy ci na szybkiej i bezproblemowej sprzedaży samochodu w atrakcyjnej cenie, to skup aut jest formą wartą rozważenia.