Stoliki marmurowe

Marmur jest jednym z najmodniejszych materiałów, wykorzystywanych we współczesnych aranżacjach wnętrz. Na kamień, który jest dość kosztowny, niestety nie każdy może sobie pozwolić. O ile jednak wyłożenie nim schodów lub ścian domu jest niesamowicie drogie,
o tyle zakup drobnego dodatku czy mebla z marmurowym wykończeniem, w większości przypadków jest już w zasięgu ręki.  

Luksus w domu – gdzie szukać eleganckich mebli i dodatków?

Nie ma jednej, obowiązującej definicji tego, co uznać można za nieruchomość luksusową
czy luksusowe wyposażenie domu. Dla każdego te słowa oznaczają bowiem coś innego.
W ogólnym, uniwersalnym rozumieniu, można jednak pokusić się o stwierdzenie, że luksus tożsamy jest z najlepszymi materiałami wykończeniowymi. Zamiast sklejki, naturalne drewno. Zamiast bawełny, jedwab, Zamiast gresu, prawdziwy marmur.

Marmurowe meble, wysokojakościowe tekstylia, prawdziwy, drewniany parkiet – tak wielu z nas wyobraża sobie eleganckie mieszkanie. Jeśli jesteś jedną z tych osób, którym estetyka luksusowych wnętrz jest najbliższa, zamierzasz urządzić we wskazanym stylu dom lub mieszkanie, skup się na ofercie sklepów, które takowe proponują. Szukając luksusowego wyposażenia w popularnych domach handlowych, możesz się niestety bardzo zawieźć. Na szczęście w dobie Internetu wszystko jest możliwe. Sklep z wyposażeniem wnętrz – mchome.pl i jemu podobne, daje Ci możliwość ekskluzywnych zakupów bez wychodzenia z domu. 

Mając ograniczone fundusze nie musisz rezygnować z marzeń o eleganckich wnętrzach. Postaw na jasne kolory, schudną estetykę, ogranicz zbędne bibeloty rozłożone na półkach i skup się na wprowadzeniu do każdego pomieszczania przynajmniej jednego mebla uznawanego za ekskluzywny. Ławeczki tapicerowane na mchome.pl i drewniane konsole mogą posłużyć, jako wyposażenie Twojej garderoby lub przedpokoju. Pikowane, welurowe pufy w towarzystwie marmurowego, kawowego stolika mogą stanąć w salonie, a duże lustro w ozdobnej ramie niech zawiśnie w łazience. 

Poznaj wszystkie, najważniejsze zalety marmurowych dodatków i mebli


Potwierdzając fakt, że marmur jest jednym z najlepszych jakościowo materiałów, czas przejść do wypunktowania jego praktycznych zalet. Skupiając się na stolikach z marmurowymi wykończeniami, które do pomieszczenia wprowadzają nutę elegancji i luksusu, warto zacząć od ich konstrukcji.

Stoliki marmurowe są naprawdę ciężkie, dlatego blaty takich mebli wymagają solidnej podstawy. W ich przypadku za najlepszą podporę uznaje się drewno lub metal. Połączenie wskazanych materiałów daje nie tylko niesamowity efekt wizualny. Marmurowe stoliki, dzięki swej konstrukcji uznawane są za meble trwałe, mocne, wytrzymałe i stabilne. 

Ponadto kamień cechuje spore zróżnicowanie, gdy chodzi o konkretną odmianę, barwę i odcień. Duży wybór przekłada się natomiast na możliwość idealnego dopasowania marmuru do pozostałych elementów aranżacji. Używając dedykowanych środków czyszczących, marmurowym stolikiem można cieszyć się przez lata.