botoks na czoło

Gładka i jędrna twarz jest marzeniem kobiet, ale także mężczyzn. Z biegiem lat skóra może stracić swoją jędrność, a pojawiające się zmarszczki zmieniają wyraz twarzy. Aby tego uniknąć lub przywrócić czołu dawny blask, stosuje się szereg metod, które wygładzają powierzchnię tej części twarzy. Jakie działania są wybierane najczęściej i w jaki sposób szybko oraz skutecznie wygładzić pomarszczone czoło?

Wygładzający botoks na lwią zmarszczkę

Charakterystyczna lwia zmarszczka jest zlokalizowana w okolicy czoła i brwi. Botoks na lwią zmarszczkę jest więc szczególnie wskazany dla osób, których twarz z biegiem lat zmieniła się pod wpływem okazywanych emocji takich jak zdziwienie lub zdenerwowanie. Częste ruchy mimiczne tej partii twarzy powodują ruchy mięśni, w wyniku których skóra zaczyna się marszczyć. Przyczyną takiego stanu rzeczy bywają także często opalanie, zmiany hormonalne lub używanie tytoniu.

– Botoks na czoło wykonuje się poprzez ostrzykiwanie zmienionej partii twarzy przy użyciu cienkiej igły, która doprowadza do wewnętrznych tkanek toksynę botulinową. Zastrzyki z małą ilością tej substancji zapobiega kurczeniu się mięśni, a skóra staje się wygładzona i odmłodzona. Istnieją także odpowiednie maści znieczulające, które zwiększają komfort zabiegu – informuje pracownik gabinetu FaceMed. Z Warszawy.

Efekty zabiegu widać już po kilku dniach, a kolejne zabiegi warto powtarzać co około 4-6 miesięcy – w celu utrzymania stałego efektu gładkiej skóry czoła. Warto wspomnieć, że botoks przynosi lepsze efekty w przypadku młodszej skóry, które nie ma jeszcze zarysowanych zmarszczek o dużej głębokości.

Kwas hialuronowy na zmarszczki czoła i twarzy

Kolejną metodą na zniwelowanie pomarszczonego czoła jest użycie kwasu hialuronowego. Metoda ta polega na wypełnieniu powstałych bruzd przy użyciu tego preparatu. Zabieg w tym zakresie przeprowadzany jest poprzez wstrzyknięcie w głąb naskórka kwasu, który ma plastyczną konsystencję i uzupełnia powstałą w skórze bruzdę.

Czoło po zabiegu z kwasem hialuronowym także zyskuje młodszy i gładszy wygląd, a sam zabieg nie jest bolesny. W zależności od typu braków w skórze substancję podaje się wzdłuż zmarszczki lub też w formie mające na celu lifting i regeneracje większej powierzchni czoła.

Inne metody usuwania zmarszczek na czole

Odmienną metodą wygładzania czoła jest tzw. mezoterapia igłowa, którą przeprowadza się podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich zabiegów. Różnica polega na innej substancji podawanej poprzez zastrzyk, a jest to najczęściej witaminowy koktajl lub też osocze bogatopłytkowe. Efektem takich działań jest zregenerowana i wygładzona skóra czoła lub innej partii twarzy.