Czystość ekspresu do kawy to bardzo ważny parametr, o który powinien dbać każdy jego użytkownik. W końcu ekspres służy do produkcji kawy, której smak i zapach jest bardzo istotny. Zwłaszcza osoby uwielbiające kawę od razu dostrzegą różnicę w jej smaku w momencie, gdy została wytworzona przez zatłuszczony ekspres. Tabletki odtłuszczające aeg mogą przywrócić dawny, świeży smak i zapach kawy.

Tabletki odtłuszczające aeg – działanie

Tabletki odtłuszczające aeg mają za zadanie oczyścić wewnętrzne części ekspresu, na których osiadł tłuszcz zwany również olejem pochodzącym z mielonych ziaren kawy. Każde ziarna posiadają sporą ilość takich tłuszczy, które chcąc nie chcąc odkładają się w ekspresie. Niestety ich duża ilość sprawia, że ekspres nie funkcjonuje już tak dobrze jak kiedyś. Tłuszcz przeszkadza w ziarninowaniu czy podgrzewaniu kawy przez co staje się ona mętna i przez to mało smaczna.

Tabletki odłuszczające aeg oczyszczają wnętrze ekspresu z zalegającego tłuszczu. Ich użytkowanie jest bardzo proste – wystarczy jedynie wrzucić tabletkę odtłuszczającą aeg w momencie czyszczenia ekspresu do kawy. Wrzuca się ją w miejsce, w którym wsypywane są ziarna kawy. Następnie tabletka dostaje się do wnętrza ekspresu gdzie jest rozdrabniana. Niewielkie cząstki aktywne zbierają nadmiar tłuszczu zalegający we wnętrzu ekspresu przywracając mu pierwotny stan. Dzięki temu można znów cieszyć się smakiem perfekcyjnej kawy o każdej porze dnia.

Co ile stosować tabletki odłuszczające aeg do własnego ekspresu?

Tabletki odtłuszczające aeg powinny być stosowane regularnie co okres około 2 miesięcy. Nie ma sensu stosować ich szybciej gdyż potrzeba czasu zanim olej wytrąci się na wewnętrznych częściach ekspresu. Jeżeli ekspres do kawy używany jest mało regularnie warto jest czyścić go co około 250 wykonanych kaw. Taką ilość można przeliczyć średnio kalkulując ile kaw wypija się w ciągu tygodnia – mało kto w tak skrupulatny sposób liczyłby każdą filiżankę swojej małej czarnej.