Jeszcze kiedyś wydawało się to niemożliwe. Stosowanie różnego rodzaju pianek golących, podgrzewanie wosku, nakładanie bolesnych plastrów czy używanie żyletek – to procesy, które do dziś stosuje się aby usuwać włosy. Lecz każde z nich może być uciążliwe dla osób zmagających się z gęstym owłosieniem, które często i szybko wyrasta. Jednak jest na to sposób – depilacja laserowa, która na dobre usunie problem gęstych włosów z różnych partii ciała.
Sprawdź także: https://depilacja.pl/
Jak to działa?
Depilacja laserowa jest to proces, który powinna wykonywać doświadczona osoba, aby nie uszkodzić skóry pacjenta. Na początku po udaniu się do najlepiej sprawdzonego salonu z dobrą opinią odbywa się rozmowa wstępna mająca na celu poinformowanie klienta o tym, że nie może się opalać przed i po zabiegu. Reszta komplikacji jest raczej znikoma. Następnie odbywa się analiza skóry i rodzaju włosów pacjenta, która pomoże pracownikowi dostosować moc lasera, a także długość naświetlania, aby była bezpieczna.
Sam zabieg odbywa się poprzez działanie wiązką światła lasera na powierzchnię skóry. Światło dociera aż do melaniny – barwnika występującego w skórze. Światło jakie na nią działa zostaje przekształcone w energie cieplną. Nagrzana melanina, aż do 70 stopni niszczy cebulkę włosa, która w takim stanie nie będzie w przyszłości produkować włosów co da efekt gładkiej skóry do końca życia.
Dostosowanie skóry do lasera
Aby podejść do tematu jak najbardziej profesjonalnie powinno się przeanalizować typ skóry i owłosienia klienta. Jest tak, gdyż moc lasera i długość naświetlania powinna być indywidualnie nastawiana. Klienci o ciemnych włosach i ciemnej skórze posiadają dużo melaniny, więc nie potrzebują tak długiego czasu naświetlania, jak ci o mniejszej ilości melaniny charakteryzujący się jaśniejszą skórą. Jednak jeśli chodzi o moc lasera sytuacja jest odmienna – jasną skórę łatwiej oparzyć dlatego też moc lasera w takim przypadku powinna być zredukowana, aby nie wystąpiły czerwone i bolesne punkty.