nowoczesne umywalki nablatowe

Odpowiednio dobrana umywalka ma bardzo duży wpływ na funkcjonalność i wygląd całej łazienki. Dzieje się tak, ponieważ nie tylko służy domownikom do dbania o higienę osobistą, ale w wielu przypadkach staje się również dodatkową dekoracją łazienki, uzupełniając wystrój i dodając jej charakteru. Z tego powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu warto dowiedzieć się, która umywalka sprawdzi się najlepiej w danym wnętrzu. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się między innymi umywalki montowane na blacie, które świetnie się prezentują i zapewniają mieszkańcom duży komfort. Czym różnią się od modeli wpuszczanych w blat i kiedy będą lepszym wyborem?

Funkcjonalna umywalka nablatowa, która dodaje wnętrzom charakteru

Nie bez powodu umywalka nablatowa z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie wśród osób, którym zależy na stworzeniu oryginalnych i jednocześnie nowoczesnych wnętrz. Dzięki temu, że tego typu umywalki nie są schowane w blacie szafki, za sprawą swoich ciekawych kształtów stają się dodatkową ozdobą wnętrza i zapewniają przy tym domownikom większy komfort podczas codziennego dbania o higienę. Wynika to z faktu, że wyższe zakończenia pojawiające się w umywalkach nablatowych ograniczają rozchlapywanie się wody i tym samym zmniejszają ryzyko uszkodzenia blatów, które często są drewniane.

Niewątpliwą zaletą nowoczesnych umywalek nablatowych okazuje się również fakt, że pozwalają one zaoszczędzić miejsce dostępne w szafkach. Jako że w szafce znajdują się jedynie elementy związane z montażem umywalki, nie ogranicza ona miejsca dostępnego w górnych szufladach. W efekcie domownicy zyskują więcej cennego miejsca do przechowywania. Warto przy tym wspomnieć, że uznani producenci, tacy jak na przykład firma Cristalstone, zapewniają swoim klientom duży wybór umywalek nablatowych o różnych kształtach i wymiarach. Dzięki temu znalezienie idealnego modelu staje się łatwiejsze oraz tańsze.

Umywalki nablatowe – czym kierować się przy wyborze?

Nowoczesne umywalki nablatowe można znaleźć w różnych kształtach – od prostokątnych i owalnych, poprzed kwadratowe czy okrągłe, dzięki czemu można ją doskonale dopasować do wystroju każdej łazienki. Dobrym pomysłem jest dopasowanie misy do kształtu brodzika bądź wanny. Jeśli te mają krawędzie o obłym kształcie, warto postawić na umywalkę podobnie wykończoną, dzięki czemu wnętrze nabierze spójności. Najpopularniejsze modele mają od 40 do 60 cm szerokości i od 15 do 35 cm głębokości.

Dlatego też producent Cristalstone oferuje klientom starannie wykonane umywalki powstające z wytrzymałych materiałów, które za sprawą gładkiej powierzchni można bez większych trudności utrzymać w idealnym stanie wizualnym. Warto przy tym wspomnieć, że z myślą o osobach, którym zależy na zachowaniu większej przestrzeni w szufladach, producenci coraz częściej tworzą umywalki nablatowe ze specjalnie zaprojektowanymi elementami montażowymi pozwalającymi zaoszczędzić wiele cennego miejsca.