Hydrodermabrazja to zabieg na twarz, który cieszy się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród osób, które chcą uzyskać szybkie efekty bez stosowania inwazyjnych metod. Mikrodermabrazja wodna oczyszcza, odmładza i odświeża cerę. Polecana jest jako zabieg bankietowy, który można wykonać tuż przed ważnym wyjściem. Jak działa urządzenie do hydrodermabrazji? Wyjaśniamy.
Hydrodermabrazja a diamentowa mikrodermabrazja
Na dźwięk słowa hydrodermabrazja od razu nasuwa się skojarzenie z mikrodermabrazją diamentową. Oba zabiegi mają na celu złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka, pobudzenie skóry do regeneracji oraz dostarczenie substancji odżywczych w głąb skóry. Różnica między hydrodermabrazją a mikrodermabrazją diamentową polega m.in. na rodzaju użytych narzędzi oraz stopniu inwazyjności.
Podczas mikrodermabrazji diamentowej używane są głowice pokryte diamentowymi mikrokryształkami. Końcówka urządzenia posiada również system podciśnieniowy, który zasysa złuszczony naskórek oraz drobinki diamentu. Oczyszczanie twarzy w ten sposób jest skuteczne i odpowiednie nawet dla skóry wrażliwej, jednak po zabiegu cera potrzebuje sporo czasu, żeby dość do siebie – zregenerować się i zyskać piękny wygląd. Nie jest to na pewno zabieg, który można zrobić „na ostatnią chwilę” np. przed ślubem.
Hydrodermabrazja, czyli mikrodermabrazja wodna to odpowiedź na potrzebę intensywnego odświeżenia cery bez powodowania skutków ubocznych. W odróżnieniu od mikrodermabrazji diamentowej naskórek złuszczany jest przy pomocy strumienia wody o odpowiednim ciśnieniu. Jednocześnie zasysane są martwe komórki przy pomocy podciśnienia. Urządzenie do hydrodermabrazji posiada również funkcję wtłaczania substancji aktywnych. Zabieg ten uważany jest za niezwykle mało inwazyjny. Jest chętnie wybierany przez przyszłe panny młode, które chcą wyglądać świeżo i promiennie na swoim ślubie.
Na czym polega działanie urządzenia do hydrodermabrazji?
Cała procedura mikrodermabrazji wodnej trwa zaledwie kilkanaście minut i jest zabiegiem przyjemnym dla pacjenta. Zabieg zwykle rozpoczyna się od zastosowania głowicy złuszczającej, która ekstrahuje martwy, zrogowaciały naskórek. Następnie, przy pomocy podciśnienia, odsysane są wszelkie zanieczyszczenia. Takie urządzenia do hydrodermabrazji, jak HI-SKIN I, dostępny w łódzkim LightDerm, posiadają dodatkowo możliwość wzbogacenia zabiegu w zastosowanie bipolarnych fal RF, mikrofal czy ultradźwięków. Zwieńczeniem dermabrazji wodnej jest wtłoczenie odpowiednich substancji aktywnych przy pomocy specjalnego atomizera.
Podczas zabiegu urządzeniem do hydrodermabrazji HI-SKIN I na powierzchni skóry tworzą się cząsteczki wodoru (H2), które reagują z wodą. Dzięki temu woda i substancje aktywne wnikają głęboko do skóry właściwej. Efektem jest głębokie nawilżenie i odżywienie cery.
Zalety mikrodermabrazji wodnej
Zabiegi z użyciem urządzenia do hydrodermabrazji określane są jako bankietowe. Oznacza to, że skóra bezpośrednio po nich prezentuje się świeżo i promiennie. Nie trzeba odbywać rekonwalescencji. Jeszcze tego samego dnia można pozwolić sobie na ważne spotkanie zawodowe czy towarzyskie.
Sześć funkcjonalnych głowic, w które wyposażone zostało urządzenie do hydrodermabrazji HI-SKIN I umożliwia dostosowanie parametrów zabiegu do różnych potrzeb skóry. Możesz zaproponować swoim pacjentom szereg kuracji na twarz (oczyszczających, odmładzających, nawilżających, przeciwtrądzikowych), które wykonasz przy pomocy jednego urządzenia.
Jeżeli potrzebujesz sprawdzonego urządzenia do hydrodermabrazji do swojego gabinetu, skontaktuj się z firmą LightDerm z Łodzi, która prowadzi sprzedaż profesjonalnych urządzeń dla medycyny estetycznej.