drzwi antywłamaniowe

Posiadanie domu czy własnego biznesu to wyjątkowa wygoda, jednak to również łakomy kąsek dla wszelkiej maści złodziei i przestępców. Takie miejsca należy odpowiednio chronić instalują systemy alarmowe i monitoring oraz wynajmując firmy ochroniarskie. Niestety nawet najlepsze środki ostrożności nie zdadzą się na wiele, gdy nie zainwestujemy także w skuteczne środki ochrony dobytku przed ingerencją z zewnątrz. Dobrym pomysłem jest instalacja dobrej jakości stolarki okiennej i wymiana drzwi wejściowych na antywłamaniowe drzwi metalowe Łódź.

Jak wybrać dobre drzwi antywłamaniowe?

Dobrej jakości drzwi metalowe Łódź, które charakteryzują się odpowiednimi parametrami antywłamaniowymi. Ich konstrukcja powinna być oparta na solidnym ożebrowaniu z kątownika i odpowiednich warstwach stalowej, laminowanej blachy. Tego typu materiały są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i niezwykle trudno je zniszczyć. Dobrym pomysłem jest kupowanie drzwi, które posiadają również specjalne bolce antywyważeniowe. Coraz częściej słyszy się o przypadkach, gdy złodzieje po prostu wypychają drzwi metalowe Łódź z zawiasów. Stawiając na produkty renomowanych firm takich jak na przykład Vrata, możemy uniknąć niemiłej niespodzianki. Nawet najlepsze i najtrwalsze drzwi metalowe Łódź nie będą stanowiły wyzwania, gdy nie będą wyposażone w atestowane zamki – stąd równie ważne jest kupienie drzwi, które oferują takie zabezpieczenia. Większość tego typu drzwi jest również wyposażona w wypełnienie z samogasnącego styropianu, co jest szczególnie ważne w przypadku wystąpienia nagłego pożaru. Drzwi metalowe Łódź są również wyjątkowo odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – co oznacza, że z powodzeniem mogą być instalowane w domach.

Drzwi metalowe Łódź to nie wszystko – warto wymienić ościeżnicę.

Nawet najlepsze i najdroższe drzwi metalowe Łódź antywłamaniowe nie będą stanowiły przeszkody, gdy wstawimy je w istniejącą, drewnianą ościeżnicę. Tego typu instalacje są bardzo popularne zwłaszcza w starym budownictwie. Dlatego, gdy tylko pomyślimy o wymianie na drzwi metalowe Łódź – warto zamówić taką usługę razem z wymianą ościeżnicy i progów na stalowe. Będzie to dla nas dodatkowe zabezpieczenie w razie włamanie, które znacznie utrudni pracę złodziei.