auta na doby

Łódź to pod wieloma względami bardzo atrakcyjne miasto, dlatego warto wybrać się tu np. na weekend. Podczas pobytu warto mieć do dyspozycji samochód – dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba posiadać auta na własność.

Samochód na doby w Łodzi – dlaczego warto?

Dobowy wynajem aut to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują samochodu na co najmniej kilka godzin, a z różnych powodów nie mogą skorzystać z prywatnego pojazdu. Wygoda i oszczędność czasu to kluczowe zalety, jakimi odznacza się wynajem auta na doby. Łódź ma pod tym względem bardzo dobrze rozbudowaną ofertę, a jedną z firm świadczących tu omawianą usługę jest PANEK CarSharing. Ceny są na tyle atrakcyjne, że wypożyczenie samochodu bardziej się opłaca niż jazda taksówkami. Poza tym daje to niezależność od środków publicznego transportu – przemieszczanie się nimi bywa niekiedy kłopotliwe.

Samochód na doby w Łodzi – jak wynająć?

Rezerwacji auta można dokonać online lub telefonicznie, jednak wszelakie formalności należy załatwić w biurze wypożyczalni po przyjeździe do Łodzi. Pod tym względem wynajem dobowy przypomina tradycyjny wynajem długoterminowy. Usługodawcy proponują szereg dodatkowych opcji, np. dopisanie do umowy drugiego kierowcy, wypożyczenie fotelika dla dziecka czy wyjazd wynajętym autem za granicę. Duże znaczenie dla wielu osób ma także to, że punkty odbioru oraz zwrotu samochodu nie muszą być jednakowe – pojazd wypożyczony w Łodzi można oddać w innym mieście, w którym znajduje się punkt obsługiwany przez daną firmę. Przed podpisaniem umowy trzeba koniecznie zapoznać się z jej treścią, mając w szczególności na uwadze zapisy dotyczące tankowania, odpowiedzialności za pojazd i dziennego limitu kilometrów.

Dobowy wynajem aut to znakomity sposób na użytkowanie auta bez posiadania go na własność. Wystarczy tylko mieć ważne prawo jazdy. Zwykle wymagany jest również ukończony 21. rok życia. Nie trzeba martwić się o ubezpieczenie, serwis i naprawy, ponieważ należy to do obowiązków wypożyczalni.