aktywne spędzenie urlopu z dziećmi

Wielu osobom wakacje z najmłodszymi kojarzą się z pasywnym spędzaniem wolnego czasu. Jednak jest to mit, ponieważ coraz więcej kurortów turystycznych oferuje szeroki pakiet atrakcji dla rodzin z dziećmi, a także dla samych najmłodszych. Poniżej przedstawiamy 8 sposobów na aktywne spędzenie urlopu z dziećmi.

1. Przejażdżki konno

Decydując się na wakacje na wsi lub w niewielkim kurorcie turystycznym, można skorzystać z ofert stadnin i hodowli koni. Przejażdżki konno, kucykiem lub bryczką po okolicy to dla dzieci niezwykła atrakcja. W wielu miejscowościach turystycznych można skorzystać ze specjalnych szlaków. Przejażdżka konno po piaszczystej plaży przy zachodzie słońca pozwoli nie tylko aktywnie wypocząć, lecz także podziwiać malownicze krajobrazy.

2. Sporty wodne

Wakacje z dziećmi nad wodą wcale nie muszą wiązać się z nieustannym siedzeniem na plaży i budowaniem zamków z piasku. Spędzając wczasy nad morzem lub nad jeziorem można nie tylko się kąpać, ale także udać w rejs statkiem, a także skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Wspólne spływy kajakowe, pływanie rowerem wodnym, motorówką lub spędzanie czasu pod żaglami to dla dzieci niezwykła przygoda. Ponadto nad morzem czekają liczne kursy surfingu, windsurfingu i kitesurfingu dla całych rodzin.

3. Zabawy w basenie

Wybierając hotel z atrakcjami dla dzieci nad morzem, można liczyć na szereg udogodnień dla najmłodszych. Przykładem jest nowoczesny hotel Astor w Jastrzębiej Górze. Nad morzem pogoda również bywa kapryśna, wówczas goście przebywający w hotelu mogą ze swoimi pociechami spędzić aktywnie czas w strefie Fun&Fitness, gdzie znajduje się kryty basem, zjeżdżalnie i akcesoria pomocnicze do pływania dla dzieci.

4. Przejażdżki rowerowe

Bez względu na miejsce pobytu na wakacjach, czy to morze, góry, czy Mazurskie kurorty, warto wypożyczyć rowery i wybrać się na przejażdżkę rowerową po okolicy. Dzieci uwielbiają ruch i aktywny wypoczynek, są wiernymi naśladowcami dorosłych. W wielu miejscowościach turystycznych znajdują się liczne szlaki rowerowe i ścieżki, co sprzyja zwiedzaniu.

5. Zwiedzanie zabytków i innych atrakcji

Piesze wędrówki po rezerwatach, parkach narodowych, ścieżkach edukacyjnych, a także ulicami miast, miasteczek i wsi w celu zobaczenia zabytków to świetne połączenie aktywnego wypoczynku z poznawaniem kultury, przyrody oraz historii regionu. Długi spacer po miejscowości turystycznej z przystankami na odpoczynek i skosztowanie specjałów lokalnej kuchni pozwoli poczuć klimat odwiedzanego miejsca.

6. Gry i zabawy na plaży

Zarówno nad jeziorem, jak i nad morzem nie brakuje miejsc do gier plażowych. Można nie tylko pograć w siatkówkę lub w piłkę nożną, lecz także w badmintona. Wspólne gry zespołowe nie tylko pozwolą w sposób aktywny wypocząć, lecz także dostarczą wielu wrażeń.

7. Rodzinne nurkowanie

Wakacje rodzinne to okazja nie tylko do zwiedzania, lecz także do nauki nowych rzeczy. Warto wybrać się na wspólny kurs nurkowania i razem poznawać podwodny świat. Coraz więcej nadmorskich miejscowości oferuje specjalną ofertę kursów nurkowania pod okiem doświadczonych trenerów dla rodzin z dziećmi.