Polisy zdrowotne to produkty wzbudzające duże zainteresowanie wśród osób, które na co dzień korzystają z usług publicznej służby zdrowia. Dowiedz się, czym dokładnie jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne oraz jakie korzyści wynikają z jego posiadania.
Czym jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne stanowi dopełnienie ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ, które dotyczy wszystkich legalnie zatrudnionych. Decydując się na zakup polisy zdrowotnej, osoba ubezpieczona otrzymuje dostęp do prywatnej opieki medycznej w zamian za opłacanie określonych w umowie składek. W ten sposób uzyskuje szybki dostęp do lekarzy specjalistów, a także licznych badań diagnostycznych i laboratoryjnych.
Dla kogo jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Polisa zdrowotna to rozwiązanie, z którego może skorzystać praktycznie każdy do 60 roku życia. Pakiety medyczne dostępne są zazwyczaj w dwóch wariantach – indywidualnym oraz rodzinnym. Atrakcyjne oferty ubezpieczenia zdrowotnego oferuje SIGNAL IDUNA. Szeroki wybór dostępnych pakietów medycznych umożliwia dobranie polisy najbardziej odpowiadającej naszym potrzebom.
Jaki jest koszt posiadania dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego? Ceny są zróżnicowane, a ich wysokość uzależniona jest od zakresu ochrony. Przykładowo miesięczna składka za pakiet Pełnia Zdrowia POLMED wariant indywidualny wynosi 62 zł. W tym przypadku osoby ubezpieczone zyskują dostęp aż do 15 lekarzy specjalistów.
Jak wybrać dobry pakiet medyczny?
Decydując się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, szczególną uwagę należy zwrócić na dostępność placówek medycznych oraz zakres ochrony ubezpieczenia – ten może obejmować:
– konsultacje lekarzy specjalistów,
– zabiegi szpitalne,
– specjalistyczne lekarskie zabiegi ambulatoryjne (chirurgiczne, ginekologiczne, okulistyczne),
– diagnostykę obrazową,
– badania laboratoryjne,
– ambulatoryjne zabiegi pielęgniarskie,
– wizyty domowe,
– szczepienia przeciwko grypie dla osób dorosłych.
Czas oczekiwania na wizytę u lekarza pediatry bądź internisty wynosi 24 h od chwili zgłoszenia potrzeby konsultacji. W przypadku lekarzy specjalistów czas ten wydłuża się do 5 dni od daty zgłoszenia.